Jaunumi

Sveicam valsts augstākā apbalvojuma saņēmējus!

2-11-2017

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2017. gada 20. oktobrī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķīra augstākos valsts apbalvojumus. Starp saņēmējiem ir arī Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi.

Lasīt tālāk...

Informācija par Latvijas Zinātņu akadēmijas un SIA "Rīgas koncertzāle" tiesvedības procesu

1-11-2017

Informējam,  ka 2017. gada 20. martā ir stājies spēkā Latgales   apgabaltiesas Civillietu kolēģijas spriedums civillietā Nr. C29592315 - Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prasībā pret sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Rīgas koncertzāle" par parāda un līgumisko procentu piedziņu un sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rīgas koncertzāle" prasībā pret Latvijas Zinātņu akadēmiju par paziņojuma par nomas līguma izbeigšanu atzīšanu par prettiesisku, zaudējumu piedziņu un elektroenerģijas piegādes un lietošanas līguma atzīšanu par spēkā esošu līdz 2024. gada 31. decembrim.

Pēdējā atjaunošana 1-11-2017
Lasīt tālāk...

Izsludināts ikgadējais konkurss par gada zinātniskajiem sasniegumiem Latvijā

31-10-2017

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 2017. gada 23. oktobra Prezidija lēmumu tiek izsludināts ikgadējais konkurss "Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā".

Pēdējā atjaunošana 31-10-2017
Lasīt tālāk...

Ojāra Spārīša uzruna Letonikas VII kongresu atklājot

29-10-2017

26. oktobrī Daugavpils Universitātē Daugavpilī notika Letonikas VII kongresa atklāšanas plenārsēde, kas bija veltīta Latgales kongresa 100. gadadienas atcerei. Kongresa atklāšanas uzrunā Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un valsts pētījumu programmas „Letonika - Latvijas vēsture, valodas, kultūra, vērtības" vadītājs Dr.habil.art. Ojārs Spārītis uzsvēra, ka "Letonikas programma un Jūs visi esat komandzinātnes dalībnieki, kuri savā atvēzienā iesaistot sadarbības tīklā augstskolas un institūtus, radāt jaunas zinātnes paradigmas, un šoreiz jau pavisam drosmīgi pārkāpjot nozaru ietvarus un organizējot eksperimentus, izdarāt vērojumus un secinājumus starpnozaru telpā. Mūsu ikdienai tik raksturīgajā uzspiesto diskusiju situācijā mums - valsts pētījumu programmas dalībniekiem - nudien ir skaidrs, ko nācijas intelektam un zinātnes kvalitātei spēj sniegt šāds mērķtiecīgi plānots, strukturēts un inovatīvas atziņas garantējošs pētījums, kura fundamentālā nozīme vēl jo vairāk kļūst redzama tieši Latvijas Valsts dibināšanas simtgades priekšvakarā, jo tajā tiek runāts par tām nacionālajām un valstiskajām vērtībām, kurām ir pasaules skaņa!"

Lasīt tālāk...

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas balvas saņem Inese Vaidere, Inta Mieriņa un Kristaps Jaudzems. Fotogalerija

25-10-2017

Vakar, 24. oktobrī, Eiropas Savienības Mājā, atklājot Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (EZMA, European Academy of Sciences and Arts) balvu pasniegšanas ceremoniju, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis uzsvēra nozīmi, kāda ir atzinībai un atbalstam, ko saņem Latvijas zinātnieki no ārvalstu institūcijām - tas dod drošuma sajūtu, garīgu komfortu un mums tik ļoti nepieciešamo pašapziņu. Latvijas zinātniskā jauda ir liela un ar to var lepoties!

Pēdējā atjaunošana 25-10-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS