Jaunumi

ALLEA aicina zinātņu akadēmijas dalīties ar iniciatīvām Covid-19 pandēmijas izpētē

27-03-2020

ALLEA jeb Eiropas zinātņu akadēmijas federācija (European Federation of Academies of Sciences and Humanities) ir atvērusi tīmekļvietni https://allea.org/coronavirus/, kurā tiek apkopoti dati, kā arī informācija par zinātņu akadēmiju ieguldījumu cīņā ar Covid-19 pandēmiju. ALLEA prezidents Antonio Loprieno 27. marta vēstulē zinātņu akadēmiju prezidentiem aicina akadēmijas ziņot ALLEA par īstenotajām un plānotajām aktivitātēm pētniecības, sabiedrības informēšanas un citās jomās, lai tās tiktu iekļautas minētajā tīmekļvietnē, kas tādējādi būtu aktuālākās informācijas avots un kalpotu arī par platformu informācijas apmaiņai, kā arī stiprinātu akadēmiju savstarpējo sadarbību.


Mērķis – ar Latvijas zinātnieku pētījumiem iepazīstināt un ieinteresēt sadarbībai pasaules zinātniekus

18-03-2020

Latvijas Valsts prezidents un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis Egils Levits ievada uzrunā nule iznākušajai Latvijas Zinātņu akadēmijas gadagrāmatai 2020 angļu valodā ir nepārprotams: "Latvijas Zinātņu akadēmija manā skatījumā ir sociāli atbildīga zinību institūcija. Moderna un atvērta institūcija. Tās uzdevumi aptver plašu darbības loku - no sabiedrības izpratnes veicināšanas par šī brīža zinātnes sasniegumiem līdz jaunatnes iedvesmošanai par labu karjerai zinātnē. Būt par zinātnieku - šī privilēģija iet roku rokā ar atbildību pret Latvijas sabiedrību un nodokļu maksātājiem. Atbildību izplatīt jaunākos pētījumu rezultātus Latvijas zinātnē, izskaidrot to pielietojamību un celt sabiedrības informētību par specifiskiem zinātnes aspektiem. Kā izcilāko zinātnieku apvienībai akadēmijai jākalpo par iedvesmas un zināšanu avotu jaunatnei".

Lasīt tālāk...

TIEK ATCELTA LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS PAVASARA PILNSAPULCE

15-03-2020

Godātie LZA prezidija un Senāta locekļi, īstenie, ārzemju, goda un korespondētājlocekļi!

Saskaņā ar jaunākajiem Latvijas Republikas Ministru kabineta lēmumiem par pulcēšanās ierobežojumiem COVID-19 vīrusa epidēmijas apkarošanas sakarā līdz š.g. 14. aprīlim vai turpmākajiem Latvijas valdības rīkojumiem atceļu VISAS Latvijas Zinātņu akadēmijas publiskās darbības - lekcijas, sanāksmes, nodaļu, darba grupu un ekspertu sapulces, kā arī 2. aprīlī izziņoto Pavasara pilnsapulci.

Pēdējā atjaunošana 30-03-2020
Lasīt tālāk...

Sagatavots Latvijas Zinātņu akadēmijas darbības pārskats jeb LZA Gadagrāmata 2020

13-03-2020

Sagatavots un plašam interesentu lokam elektroniski pieejams Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) darbības pārskats par 2019. gadu jeb Latvijas Zinātņu akadēmijas Gadagrāmata 2020.

Pēdējā atjaunošana 13-03-2020
Lasīt tālāk...

2020. gada Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas piešķirtas Eduardam Kļaviņam un Andrejam Ērglim

10-03-2020

Šodien, 10. martā, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts, uzklausot LZA Prezidija izvirzīto kandidātu raksturojumus, 2020. gadā LZA Lielo medaļu nolēma piešķirt LZA goda loceklim Eduardam Kļaviņam un LZA īstenajam loceklim Andrejam Ērglim.

Pēdējā atjaunošana 11-03-2020
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 10 - 18 no 571
Powered by Elxis - Open Source CMS