Jaunumi

Reformācija - materiālās kultūras, mākslas, arhitektūras, mūzikas, arheoloģijas un vēstures aspektos

19-10-2017

Ar priekšlasījumu „Grēksūdze jeb bikts luterāņu liturģiskajā praksē un tās mākslinieciskais ietērps" 18. oktobrī Turaidas muzejrezervāta rīkotajā starptautiskajā konferencē „Reformācijai - 500: jauno laiku vēsmas Latvijā un Eiropā" uzstājās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Dr.habil.art. Ojārs Spārītis, atklājot jaunas atziņas par baznīcas interjera priekšmetu funkcionalitāti un laika gaitā mainīgajiem priekšstatiem par to pielietojumu. Baznīcu biktskrēsli vēl pagājušā gadsimtā tikuši uzskatīti par tā sauktajiem kungu soliem jeb kungu ložām, tomēr tie kalpojuši citam un noteiktam mērķim - grēksūdzes veikšanai, par ko liecina arī dekorējumā izmantotā simbolika un novietojums baznīcas telpā.

Lasīt tālāk...

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu saņem Inese Vaidere; veicināšanas balvas - Intai Mieriņai un Kristapam Jaudzemam

19-10-2017

Otrdien, 24. oktobrī plkst. 15 Eiropas Savienības Mājā Aspazijas bulvārī 28 norisināsies Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu jeb Lielo Feliksa balvu saņem Eiropas Parlamenta deputāte, Dr.oec. Inese Vaidere. Balva I. Vaiderei piešķirta par izciliem sasniegumiem Eiropas vienotības un kultūras vērtību attīstībā, tolerantas komunikācijas veicināšanā un Latvijas identitātes nostiprināšanā.

Lasīt tālāk...

Sveicam šī gada Ministru kabineta balvas un Atzinības raksta laureātus!

17-10-2017

Šodien, 17. oktobrī, valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām izcilām personībām par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

Lasīt tālāk...

Sarunas par Lestenes baznīcu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

16-10-2017

19. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks sarunas par Lestenes baznīcas iekārtas atjaunošanas gaitu un tikšanās ar restauratoriem. Pasākums notiek Tukuma muzeja ceļojošās izstādes „Ak, svētā Lestene!" ietvaros.

Pēdējā atjaunošana 17-10-2017
Lasīt tālāk...

Latvijā būtiski ir koncentrēties uz ilgtspējīgu attīstību: konferences atreferējums

16-10-2017

Piektdien, 13. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās  konference „Latvijas tautsaimniecības ilgtspējīgas attīstības aspekti", kas tika sarīkota pēc LZA un biedrības „Latvija pasaulē" iniciatīvas.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 82 - 90 no 437
Powered by Elxis - Open Source CMS