Jaunumi

In Memoriam. Andris Strakovs

19-09-2017

Š.g. 17. septembrī mūžībā aizgājis Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, ilggadējs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) prorektors zinātniskajā darbā (1974-1985), RTU Goda darbinieks, RTU emeritētais profesors Dr.habil.chem. Andris Strakovs (27.06.1934-17.09.2017).

Profesors paliks kolēģu un bijušo studentu atmiņā kā lielisks orators un izcils lektors - viņš lasīja lekcijas un vadīja laboratorijas darbus smalkās organiskās sintēzes ķīmijā un tehnoloģijā, ārstniecības vielu ķīmijā un tehnoloģijā. Studenti arī tagad mācās no mācību grāmatas "Ārstniecības vielu ķīmija un tehnoloģija" (2007, A. Strakovs, J. Dzenītis, N. Jevharitska).

Lasīt tālāk...

In Memoriam. Kārlis Rocēns

19-09-2017

Mūžības ceļos devies Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības un rekonstrukcijas institūta ilggadīgais direktors, RTU profesors,Dr.habil.sc.ing. Kārlis Rocēns (3.03.1939 - 14.09.2017).

Prof. Kārlis Rocēns bija starptautiski pazīstams zinātnieks un speciālists. Viņa zinātnisko interešu loks bija saistīts ar kompozīto un citu konstruktīvo materiālu mehāniku, kā arī to pielietojumu konstrukcijās. Viņš pirmais Latvijā bija izstrādājis koksnes materiālu tehnoloģiskās mehānikas zinātniskos pamatus, aplūkojot koksni kā dabīgo polimēru kompozīto materiālu.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Latvijas - Krievijas kopējās vēsturnieku komisijas līdzpriekšsēdētājs akadēmiķis Aleksandrs Čubarjans

12-09-2017

Šodien, 12. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā notika Latvijas - Krievijas kopējās vēsturnieku komisijas Krievijas puses līdzpriekšsēdētāja akadēmiķa, Krievijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa, Vispārējās vēstures institūta direktora  Aleksandra Čubarjana tikšanās ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidentu Ojāru Spārīti, kā arī vēsturnieku komisijas Latvijas puses priekšsēdētāju prof. Antoniju Zundu. Tikšanās piedalījās arī Latvijas puses vēsturnieku komisijas pētnieks Aleksandrs Ivanovs un prof. Irēna Saleniece (Daugavpils Universitāte), kā arī atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji sveic Ventspils Augstskolu 20 gadu jubilejā

5-09-2017

2. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis un LZA Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas priekšsēdētāja prof. akadēmiķe Baiba Rivža apmeklēja Ventspils Augstskolu, lai sveiktu tās vadību un akadēmisko saimi augstskolas 20 gadu jubilejā.

Papildu informācija: Ventspils Augstskolas 20 gadu jubilejas svinības (28.08.2017.)

Fotogrāfija (Oskars Jūra, Ventspils hronika)

Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonijā godina tās laureātu Edgaru Sūnu

5-09-2017

Vakar 4. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisinājās svinīgā Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonija. Par Valtera Capa balvas laureātu šogad kļuva LZA īstenais loceklis, Dr.chem. Edgars Sūna. Valtera Capa balva Edgaram Sūnam piešķirta par izcilu ieguldījumu jaunu zāļu vielu radīšanā un starptautiski nozīmīgiem izgudrojumiem to sintēzes metožu pilnveidošanā.

Pēdējā atjaunošana 5-09-2017
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 82 - 90 no 419
Powered by Elxis - Open Source CMS