Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmijas jauno locekļu vēlēšanu rezultāti

24-11-2016

Šodien, 24. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas rudens pilnsapulcē, ievērojot Latvijas Zinātņu akadēmijas Statūtu 3.2.1. un 3.8.1. punktu, aizklāti balsojot,

par Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajiem locekļiem ievēlēti - Ina Druviete, Donāts Erts, Aleksejs Kuzmins, Remigijs Počs, Uldis Rogulis, Inna Šteinbuka un Pēteris Trapencieris.

Pēdējā atjaunošana 12-12-2016
Lasīt tālāk...

Tālavs Jundzis un Romans Lācis saņem Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas

24-11-2016

Šodien, 24. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstāko apbalvojumu - Lielo medaļu un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro katram saņēma LZA īstenais loceklis Tālavs Jundzis un LZA goda doktors Romans Lācis.

Pēdējā atjaunošana 24-11-2016
Lasīt tālāk...

LZA prezidenta Ojārs Spārīša uzruna LZA rudens pilnsapulcē, 2016. gada 24. novembrī

24-11-2016

Šodien, svinot akadēmiskās ekselences svētkus Latvijas zinātnes izcilībām - Baltijas Stratēģisko pētījumu centra Valdes priekšsēdētājam, habilitētajam politisko zinātņu doktoram, LZA ārlietu sekretāram akadēmiķim Tālavam Jundzim un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājam, Rīgas Stradiņa universitātes profesoram un habilitētajam medicīnas un LZA goda doktoram Romanam Lācim, šeit pulcējušos akadēmiskās zinātnes pārstāvjus noteikti pilda prieks un lepnums par kolēģu talanta veikumu, par viņu ilggadīgi un augšup kāpjošo kvalifikācijas un meistarības spirāli, krājot mūžībai mūsu vēstures nozīmīgākos mirkļus, kā arī atdodot ģimenēm un Latvijas sabiedrībai pašu dārgāko - izglābtas dzīvības. Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas laureātiem šodien skanēs fanfaras, cildinājumi un pēc tam, kad viņu rokas būs brīvas no draugu un kolēģu sirsnīgajiem rokasspiedieniem, tajās guls pelnītās pateicības ziedi. Tā šoreiz būs gan akadēmiskās saimes, gan arī tās Latvijas sabiedrības pateicība, kurai Jūsu zinātniskais un dzīvību glābjošais darbs palīdz kā nācijai būt zinošai, garīgi bagātai un fiziski veselai. Jūs esat mūsu nacionālā bagātība, mūsu zinātnes talantu kanons!

Mēs šodien vēlēsim arī jaunus akadēmijas īstenos locekļus, korespondētājlocekļus un ārzemju locekļus. Kādu ceļamaizi varam viņiem dot, ko varam novēlēt? Atļaujiet man citēt Raiņa vārdus: "Mēs būsim stipri tik, cik mūsu griba!"

Lasīt tālāk...

Solomona Hillera balva 2016 - ķīmijas zinātņu doktorei Lienei Grigorjevai

24-11-2016

Šodien, 24. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē tiks pasniegta arī Solomona Hillera balva. Šogad par tās laureāti kļuvusi Dr.chem. Liene Grigorjeva.

Pēdējā atjaunošana 25-11-2016
Lasīt tālāk...

Diskusijā pārrunā aktuālos mūsdienu sabiedrības sociāli ekonomiskās attīstības jautājumus

23-11-2016

Š.g. 17. novembrī notika Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūta (EI) sadarbībā ar valsts pētījumu programmu EKOSOC-LV organizētā starptautiskā apaļā galda diskusija "Mūsdienu sabiedrības sociāli ekonomiskā attīstība", kas bija veltīta ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstības prioritāšu izvirzīšanai un pamatuzdevumu noteikšanai, gatavojoties 2017. gada pavasarī gaidāmajam Ekonomikas forumam.

Pēdējā atjaunošana 23-11-2016
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 73 - 81 no 341
Powered by Elxis - Open Source CMS