Jaunumi

Akadēmiķa Solomona Hillera balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs

22-08-2018

Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr.chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu "(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana". Balvas pasniegšana notika trešdien, 22. augustā, AS "Olainfarm" telpās.

Vairāk šeit

Pēdējā atjaunošana 22-08-2018
Lasīt tālāk...

Intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti

21-08-2018

"LZA sienās esmu visu laiku mudinājis: kolēģi, ejiet politikā, centieties mainīt politisko vidi ar savu intelektu. Jo, ja jums nepatīk šī politiskā vide, kurā jūs saskatāt trūkumus un aplamības, tad vienīgi jūsu asais prāts var līdzēt to novērst. Jā, arī zinātnieks lielā mērā ir individuālists un attieksmē pret sabiedriskajām attiecībām var būt visai inerts. Zinātnieku vidē nav daudz redzamu līderu, kuri ir gatavi atrasties politiskajā virtuvē. Bet viņi ir, un viņi uztur nemitīgu diskusiju ar premjeru, ar Ministru kabineta un savas ministrijas pārstāvjiem. Un labā ziņa ir tā, ka šajās diskusijās zinātnieki pauž skaidru analīzi, sniedz viedu padomu, pret kuru politiskai demagoģijai nav garīga pārsvara, bet tā cenšas izpausties kā administratīva vara."

Interviju ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti lasiet šeit.


Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Politikas pētījumu institūtā akadēmiskajos amatos ievēlēti pieci pētnieki un zinātniskā asistente

7-08-2018

Š.g. 30. jūlijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) tika izsniegti diplomi LZA Eiropas Politikas pētījumu institūta (EPPI) akadēmiskajos amatos ievēlētajiem pētniekiem. Visi akadēmiskajos amatos ievēlētie darbosies institūta ietvaros.

Lasīt tālāk...

Lietuvas Jauno zinātnieku biedrība un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība aicina uz starptautisko „Ideju kalvi"

24-07-2018

Š.g. 24.-26. augustā Klaipēdas novadā Lietuvā norisināsies kārtējā „Ideju kalve", ko rīko Lietuvas Jauno zinātnieku biedrība un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība. Pasākuma galvenais mērķis ir rosināt jauno zinātnieku savstarpējos kontaktus un veicināt sadarbību dažādu zinātnes nozaru pārstāvju starpā.

Vairāk Latvijas Jauno zinātnieku apvienības mājaslapā un FB kontā.


Izsludināts 2018. gada otrais fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkurss

17-07-2018

Latvijas Zinātnes padome, pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta 2017. gada 12. decembra noteikumu Nr. 725 "Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšana un finansējuma administrēšana" 9. punktu, izsludina 2018. gada otro fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursu ar īstenošanas periodu 24 mēneši.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 73 - 81 no 493
Powered by Elxis - Open Source CMS