Jaunumi

Pasniegta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas “Medaļa izgudrotājiem”

26-04-2019

Piektdien, 26. aprīlī, atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, tika pasniegta (WIPO Medal for Inventors) - īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi ir nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā. Šogad WIPO apbalvojumu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes emeritētais profesors, izgudrotājs Videvuds Ārijs Lapsa. Apbalvojumam viņu izvirzīja Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Republikas Patentu valde par inovatīvu darbību, radot izgudrojumus betona un dzelzsbetona tehnoloģiju, jaunu būvmateriālu un būvkonstrukciju, kā arī ēku siltumizolācijas jomā.

Lasīt tālāk...

Ministru kabineta Atzinības raksts - akadēmiķim Mārtiņam Kalniņam

24-04-2019

23.aprīlī valdība atbalstīja Ministru kabineta (MK) Atzinības raksta piešķiršanu Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim Mārtiņam Kalniņam.

Lasīt tālāk...

Tiks atklāts Eiropas dokumentācijas centrs

23-04-2019

Trešdien, 24. aprīlī, plkst. 15.30 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā (AB) Rūpniecības ielā 10, Rīgā, svinīgi tiks atklāts Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūta Eiropas dokumentācijas centrs. Centra atklāšanai par godu jau plkst. 16.00 notiks pirmais pasākums - Pilsoņu dialogs "Kādu dziesmu dziedāsim jaunajā Eiropā?" Pilsoņu dialogs tiek rīkots ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu, un tajā tiks diskutēts par ar Eiropu saistītām aktualitātēm Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Eiropas Komisijas plānoto, kā arī par populisma tendencēm Eiropā.

Pēdējā atjaunošana 23-04-2019
Lasīt tālāk...

Sveicam zinātniekus ar augstāko Valsts apbalvojumu piešķiršanu

18-04-2019

Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt  Atzinības krusta III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Neorganiskās ķīmijas institūta direktoru, vadošo pētnieku, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, Dr.habil.sc.ing. Jāni Grabi, piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieci Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes dekāni, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli, Dr.agr. Zintu Gaili, kā arī piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Teorētiskās mehānikas un materiālu pretestības katedras profesoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekli, Dr.habil.sc.ing. Jāni Vību.

Avots: Latvijas Vēstnesis, 16.04.2019., Nr. 77 (6416) .


Pēdējā atjaunošana 18-04-2019

Priecīgas Lieldienas!

18-04-2019Kur mēs Lieldienu
  Šūpuli kārsim?

 
Avota lejā
  Siltā saulē!

Priecīgas Lieldienas!

<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 64 - 72 no 537
Powered by Elxis - Open Source CMS