Jaunumi

Aicinājums 2019. gadu noteikt par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes sistēmas simtgades gadu

27-02-2018

Augstākās izglītības padomes (AIP) aicinājumam visu 2019. gadu noteikt par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes sistēmas simtgades gadu, nosakot augstāko izglītību un zinātni par 2019. gada prioritāti, kas š.g. 31. janvārī nosūtīts Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, ir pievienojušās 14 vadošās nozares organizācijas, tostarp Latvijas Zinātņu akadēmija.

Aicinājums 2019. gadu noteikt par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes sistēmas simtgades gadu (pdf.)


Konference "Pagātne, kas nepāriet - VDK dokumentu mantojums"

22-02-2018

Š.g. 9. un 10. martā Rīgas Latviešu biedrības namā norisināsies Konrāda Adenauera fonda, Latvijas Universitātes un LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas organizētā konference "Pagātne, kas nepāriet - VDK dokumentu mantojums". Konferencē atklāšanas vārdus teiks Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Pēdējā atjaunošana 23-02-2018
Lasīt tālāk...

LZA Ekonomikas institūts rīko diskusiju par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām Latvijas reģionos

14-02-2018

Pirmdien, 19. februārī, plkst. 13 Zemgales Plānošanas reģiona konferenču zālē Jelgavā, Katoļu ielā 2b, notiks apaļā galda diskusija „Uzņēmējdarbības atbalsts reģionos: esošā situācija, labākā prakse, sadarbības modeļi", ko rīko Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūts sadarbībā ar Zemgales Plānošanas reģionu.

Lasīt tālāk...

Finanšu ministre: 2019. gada budžeta prioritātei jābūt zinātnei

7-02-2018

Šodien, 7. februārī intervijā Latvijas Radio1 raidījumam "Krustpunktā" finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzsvēra, ka „nākamgad ir īstais brīdis lielākiem ieguldījumiem attīstībā un pielietojamā zinātnē, lai Latvijā radītu tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību, jo pašlaik citās jomās "ugunsgrēks nodzēsts", un šis ir brīdis, kad domāt par vēl lielākiem ieguldījumiem attīstībā. [..] zinātnei un attīstībai būtu jāizmanto arī Eiropas Savienības fondi, un Latvija cīnās, lai tie būtu pieejami arī nākamajā plānošanas periodā".

Lasīt tālāk...

Latvijas dalība CERN uzskatāma par būtisku zinātnes kvalitātes un konkurētspējas rādītāju

7-02-2018

2018. gada 6. februārī, valdība deleģēja Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt Latvijas Republikas valdības un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līguma projektu par Latvijas pievienošanos CERN asociētās pirms-dalībvalsts statusā. Šis statuss Latvijas uzņēmumiem un zinātniskajiem institūtiem dos tiesības piedalīties CERN iepirkumos un pētniecības projektos, un pilnā mērā izmantot CERN infrastruktūru.

Pēdējā atjaunošana 7-02-2018
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 64 - 72 no 452
Powered by Elxis - Open Source CMS