Jaunumi

In Memoriam. Džīns Šārps (21.01.1928. - 28.01.2018.)

5-02-2018

Šī gada 28. janvārī mūžībā devies izcilais amerikāņu zinātnieks, emeritētais politikas profesors un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors politikas zinātnē - Džīns Šārps (Gene Sharp).

Džīns Šārps ieguvis bakalaura (1949) un maģistra grādu socioloģijā (1951) Ohaio universitātē. Pēc universitātes absolvēšanas aktīvi pievērsies nevardarbīgās pretošanās jautājumiem, analizējot Indijas politiskā un garīgā līdera Mahatmas Gandija nevardarbīgās pretošanās filozofiju un metodes.

Lasīt tālāk...

CERN vizītes laikā Latvijā trīs Baltijas valstis apspriedīs daļiņu fizikas studiju programmas izveidi

31-01-2018

Turpinot Latvijas integrāciju Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), no 31. janvāra līdz 2. februārim vizītē Latvijā ierodas CERN delegācija. Vizītes laikā notiks CERN Baltijas grupas pirmā sanāksme, kurā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas universitāšu pārstāvji apspriedīs vienotas studiju programmas daļiņu fizikā izveidi. Pēdējā gada laikā ir aktivizējusies iniciatīva par nepieciešamību Latvijai kļūt par CERN pilntiesīgu dalībvalsti, un šis jautājums ir arī Latvijas valdības dienaskārtībā.

Vairāk šeit .


Līdz 26. janvārim atvērta reģistrācija konferencei "Atvērtās tehnoloģijas - no datiem līdz zināšanām"

19-01-2018

Š.g. 1. februārī notiks vienpadsmitā ikgadējā Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas konference "Atvērtās tehnoloģijas - no datiem līdz zināšanām". Konferences tēma aptvers skatījumu uz informācijas tehnoloģiju attīstības tendencēm no atvērto tehnoloģiju aspekta. Konferences laikā plānotas prezentācijas, kas atspoguļo pieredzi no tehnoloģiju, uzņēmēju, valsts un pašvaldību puses, kā atvērtās tehnoloģijas ietekmē drošību, attiecas uz datu apstrādi un mākoņpakalpojumiem, kā arī tiek izmantotas lietu internetā un viedos risinājumos.

Lasīt tālāk...

LZA Senātā

18-01-2018

2018. gada 16. janvārī  notika LZA Senāta sēde, kurā diplomus saņēma jaunievēlētie LZA locekļi  akadēmiķis Tālis Juhna un LZA korespondētājloceklis Ivars Ijabs. Prezidenta Pateicības raksts tika pasniegts LR  Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktorei Dr.oec. Olgai Bogdanovai par izcilu, detalizētu un visaptverošu enerģētikas nozares attīstības mērķu un ceļu prezentēšanu Latvijas Zinātņu akadēmijas, Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas un žurnāla „Enerģija un Pasaule" kopīgajos pasākumos.

Lasīt tālāk...

Šogad Paula Stradiņa balvas laureāts ir RSU profesore oftalmoloģe Guna Laganovska

17-01-2018

Šodien, 17. janvārī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tika paziņots Paula Stradiņa balvas ieguvējs. Šogad Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts ir lēmis to piešķirt Rīgas Stradiņa universitātes profesorei, oftalmoloģei Gunai Laganovskai par ilggadīgu un ievērojamu ieguldījumu oftalmoloģijas attīstībā Latvijā un pasaulē, ieviešot inovatīvas ārstniecības metodes un veicinot pacientu un kopējās sabiedrības profilaksi par acu veselību.

Pēdējā atjaunošana 17-01-2018
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 55 - 63 no 437
Powered by Elxis - Open Source CMS