Jaunumi

In Memoriam. Ivars Strautmanis (19.07.1932.-21.09.2017.)

22-09-2017

21. septembra rīts atnesa skumju vēsti Latvijas arhitektu saimei un ikvienam ar Latvijas kultūrvides tēla attīstību un problemātiku saistītam cilvēkam: viņsaules ceļos devies ilggadējais Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, habilitētais arhitektūras zinātņu doktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Ivars Strautmanis. Dažus pēdējos gadus veselības likstu dēļ profesors bija retāk sastopams profesionālos saietos, taču vēl ne pārāk sen viņš allaž bija viena no nozīmīgākajām personām Latvijas arhitektūras pašu svarīgāko aktualitāšu degpunktos. Viņš bija praktizējošs arhitekts, mākslinieks, zinātnieks un pedagogs, kura vadībā izaugušas nu jau vairākas Latvijas arhitektu paaudzes. Arī tā, kas tagad sevi pamatoti pieskaita jau pašai vecākajai.

Lasīt tālāk...

LJZA viedoklis par fundamentālo un lietišķo pētījumu finansēšanu

22-09-2017

Latvijas Zinātņu akadēmija atbalsta Latvijas Jauno zinātnieku apvienības viedokli jautājumā par fundamentālo un lietišķo pētījumu finansēšanu, kas pausts Izglītības un zinātnes ministrijai adresētajā LJZA vēstulē (19.09.2017.), kuras pilnu tekstu lasiet šeit .


Zinātnieki satraukti par iespējamu valsts budžeta finansējuma pārrāvumu

21-09-2017

Rīga, 20.sept., LETA. Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ir satraukta par iespējamu valsts budžeta finansējuma pārrāvumu Latvijas pētniecības organizācijām 2018.gadā.

Pēdējā atjaunošana 22-09-2017
Lasīt tālāk...

Apvienotās Karalistes vēstnieks viesojas Latvijas Zinātņu akadēmijā

20-09-2017

19. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojās Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Kīts Šanons (Keith Shannon). Tikšanās laikā ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti un LZA ģenerālsekretāru Andreju Siliņu vēstnieks iepazīstināja ar Apvienotās Karalistes valdības izstrādāto pozīciju turpmākai sadarbībai ar Eiropas Savienības valstīm zinātnes un inovāciju jomā sakarā ar izstāšanos sarunu no Eiropas Savienības jeb Brexit procesu. Apvienotā Karaliste, līdz šim būdama pirmā piecinieka sadarbības partneris katrai no 27 ES dalībvalstīm, ir viena no nozīmīgākajām spēlētājām zinātnes un inovāciju jomā visā pasaulē. Izstājoties no Eiropas Savienības, Apvienotā Karaliste turpinās šo ceļu, kas, iespējams, vairākās zinātnes nozarēs var tikt attīstīts vēl sekmīgāk, padziļinot valstu divpusējo sadarbību.

Lasīt tālāk...

LZA Senāts sāk īsteno locekļu kandidātu zinātnisko ziņojumu noklausīšanos

19-09-2017

Šodien, 19. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts noklausījās zinātniskos ziņojumus, ar ko iepazīstināja pirmie pieci kandidāti uz vakantajām LZA īsteno locekļu vietām. Referentu vidū bija Dr.phys. Jānis Alnis, LZA korespondētājloceklis Juris Borzovs, LZA korespondētājlocekle Māra Pilmane, LZA korespondētājloceklis Antans Sauhats un LZA korespondētājloceklis Igors Šuvajevs. Kā ziņots, šogad tika saņemts lielākais pieteikumu skaits uz vakantajām īsteno locekļu vietām pēdējos gados.

Pēdējā atjaunošana 22-09-2017
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 55 - 63 no 398
Powered by Elxis - Open Source CMS