Jaunumi

Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka parakstīs sadarbības memorandu

15-02-2019

Otrdien, 19. februārī, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) parakstīs sadarbības memorandu ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku (LU AB), lai uzturētu regulāru savstarpēju dialogu un efektīvu partnerību starp LZA Eiropas politikas pētījumu institūta (EPPI) Eiropas dokumentācijas centru (EDC) un LU AB, nodrošinot pieejamos resursus izglītībai un komunikācijai par Eiropas Savienības (ES) politikas prioritātēm, vērtībām un Latvijas dalību ES.

Lasīt tālāk...

Nacionālā attīstības plānā augstākajai izglītībai un zinātnei jāierāda pienācīga vieta

12-02-2019

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas (LAPA) pilnsapulce 2019. gada 8. februārī tika veltīta jaunā Nacionālā attīstības plāna (NAP) veidošanas aktualitātei, t. sk., kā savā runā norādīja LAPA priekšsēdētāja, LZA akadēmiķe Baiba Rivža, lai augstākajai izglītībai un zinātnei šajā dokumentā un valsts tālākajā attīstībā tiktu ierādīta pienācīga vieta, kā arī prasībām valdībai par esošo likumu normu ievērošanu saistībā ar augstākās izglītības un zinātnes finansējumu.

Lasīt tālāk...

Paziņots Paula Stradiņa balvas laureāts

18-01-2019

Šogad Paula Stradiņa balva ir piešķirta profesoram Alfredo Musajo Sommam (Alfredo Musajo Somma) par Latvijas, Latvijas Medicīnas vēsturnieku apvienības un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja nozīmes stiprināšanu starptautiskā medicīnas vēsturnieku sabiedrībā.

Lasīt tālāk...

Piešķirtas Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas

16-01-2019

Otrdien, 15.janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja balvu ekspertu komisiju lēmumus un piešķīra LZA vārdbalvas un balvas jaunajiem zinātniekiem.

Pēdējā atjaunošana 16-01-2019
Lasīt tālāk...

Aicinājums Saeimai īstenot pasākumus zinātnes un augstākās izglītības finansējuma palielināšanai, iekļaujot tos topošās valdības deklarācijā

15-01-2019

Š.g. 11. janvārī visiem Latvijas Republikas 13. Saeimas frakciju vadītājiem tika nosūtīta Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Zinātnes padomes un Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas vadītāju parakstīta vēstule ar aicinājumu topošās valdības deklarācijā iekļaut un arī īstenot virkni priekšlikumu ar mērķi palielināt zinātnes un augstākās izglītības pētniecisko kapacitāti, nodrošināt zinātnes resursu efektīvu izmantošanu, palielināt zinātnes un augstākās izglītības kvalitāti, nodrošināt prognozējamību un palielināt zinātnes atdevi ekonomikā.

Pēdējā atjaunošana 15-01-2019
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 55 - 63 no 508
Powered by Elxis - Open Source CMS