Jaunumi

Baltijas intelektuālās sadarbības konferencē iztirzās jautājumus par skolotāju izglītības nākotni Baltijas jūras valstu reģionā

29-03-2017

Ceturtdien, 30. martā Helsinkos darbu sāks 15. Baltijas intelektuālās sadarbības konference „Skolotāju izglītības nākotne Baltijas jūras reģionā: virzība uz zinātnē balstītu pedagoģisko izglītību". Konferencē piedalīsies LZA prezidents Ojārs Spārītis, kā arī akadēmiķes Dace Markus un Ina Druviete.

Lasīt tālāk...

Ieskats konferencē

27-03-2017

Ieskats konferencē "Par akadēmisko rakstu krājuma "Latvija un latvieši" tapšanu: no koncepcijas līdz tās īstenošanai" un akadēmiķa J.Stradiņa biobibliogrāfijas atvēršanas svētkos, LU Akadēmiskā bibliotēka, 2017. gada 24. marts (foto Jānis Brencis).


Akadēmiķis Tālavs Jundzis

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Pēdējā atjaunošana 27-03-2017
Lasīt tālāk...

EASAC laiž klajā ziņojumu par genoma modifikāciju

23-03-2017

Eiropas Zinātņu akadēmiju Konsultatīvā padome jeb EASAC šodien, 23. martā, publicējusi jaunu ziņojumu par genoma  modifikāciju. Ziņojuma "Genoma modifikācija: zinātniskās iespējas, sabiedrības intereses un politikas izvēles Eiropas Savienībā" mērķis ir informēt Eiropas politikas veidotājus par genoma modifikāciju saistībā ar augiem, dzīvniekiem, mikrobiem un pacientiem.  Ziņojumā uzsvērts, ka politikas veidotājiem jāapzinās zinātnes potenciālie ieguvumi un riski, zinātnes sasniegumu izmantošana, balstoties uz pierādījumiem.

Ziņojums "Genoma modifikācija: zinātniskās iespējas, sabiedrības intereses un politikas izvēles Eiropas Savienībā" (angļu val.)


Latvijas - Vācijas kultūru saskarsme: konferences videoieraksts

22-03-2017

Š.g. 9. martā Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās konference, veltīta topošās monogrāfijas „Latvijas kultūras vēsture" tematikai, ko drīzumā sadarbībā ar Austrijas izdevniecību Wieser latviešu un vācu valodā laidīs klajā apgāds „Jumava". Konferencē referēja LZA prezidents O.Spārītis, Latvijas Universitātes profesore Lidija Leikuma u.c. pētnieki, kā arī grāmatas sastādītāja Sandra Ratniece.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 46 - 54 no 341
Powered by Elxis - Open Source CMS