Jaunumi

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa manifests

20-06-2018

Zinātne ir neatņemama nacionālas valsts daļa, tā ir daļa no nacionālās kultūras, izglītības, tautsaimniecības un drošumspējas. Latvijas valsts proklamēšanas simtgades priekšvakarā Latvijas zinātnieki, pulcējoties IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā, apliecina savu gribu aktīvi iesaistīties procesos, kas mūsu valsti padarīs vēl stiprāku, un tās iedzīvotājus par sevi drošākus un laimīgākus.

Lasīt tālāk...

Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2018. gada balvu laureāti

15-06-2018

2018. gada 15. jūnijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā notika LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.

Pēdējā atjaunošana 24-07-2018
Lasīt tālāk...

Pasaules latviešu zinātnieku misija ir sadarboties kopīgu projektu un kopīgu atklājumu vārdā, paātrināt tehnoloģisko progresu un padziļināt fundamentālos pētījumus

15-06-2018

Jau pirmdien, 18. jūnijā, darbu sāks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, pulcējot kopā latviešu izcelsmes zinātniekus dzimtenē un pasaulē. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis laikraksta „Zinātnes Vēstnesis" jaunākajā numurā, kas drukas veidā iznāk kongresa pirmajā dienā, atgādina, ka „piederība vienai tautai, vienām saknēm dod mums to priekšrocību, ka mēs viens otru pazīstam, jūtam un saprotam no pusvārda. Savukārt sakņu sajūta mudina mūs nepazaudēt savus tautiešus plašajā pasaulē gan kā indivīdus, gan kā zinātniekus. Tā motivē satikties un pulcēties kopīgam darbam pētniecībā un projektu izstrādē. Atliek vēl tikai risināt jautājumu par starptautiski gudras jauno pētnieku ataudzes veidošanu, par studentu un doktorantu iesaisti tajā zināšanu apritē, kuru nodrošina viņu partneru loks un abpusēja interese par progresu katram savā zinātņu nozarē un par vēlēšanos ar savu pieredzi bagātināt Latvijas intelektuālo jaudu."

Lasīt tālāk...

Sabiedriskajai apspriešanai ir nodots valsts pētījumu programmu noteikumu projekts

10-06-2018

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais valsts pētījumu programmu noteikumu projekts ir nodots sabiedriskajai apspriešanai. Noteikumu projektu un anotācijas var skatīt adresē IZM mājaslapā.  Šis projekts ir sagatavots, pamatojoties uz likumprojekta "Grozījumi Zinātniskās darbības likumā" 3. pantā ietverto jauno pilnvarojumu Ministru kabinetam. Likumprojekts ir iesniegts Saeimā (sk. šeit).


Atklāj ievērojamā latviešu veterinārārsta Kristapa Helmaņa pieminekli

3-06-2018

Piektdien, 1. jūnijā, Tērvetes Kalnamuižas kapos tika atklāts atjaunotais veterinārārsta, mikrobiologa Kristapa Helmaņa piemineklis. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis pieminekļa atklāšanā uzsvēra, ka "mūžīgāks par pieminekli ir K.Helmaņa veikums veterinārmedicīnā."

Pēdējā atjaunošana 4-06-2018
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 46 - 54 no 452
Powered by Elxis - Open Source CMS