Jaunumi

Deputāti: zinātnei ir finansējums, bet trūkst jaunu speciālistu

20-05-2008

Latvijas portālos (Apollo, 19.maijā)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija 20.maijā diskutēs par zinātnes un tehnoloģijas attīstības pamatnostādnēm 2008.–2013. gadam. Komisijas sēdē piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Elmārs Grēns, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Vairāk skat. http://www.apollo.lv/portal/news/84/articles/127904

Daugavpils Universitāte ceļā uz 21. gadsimtu

19-05-2008

Daugavpils Universitātē 2008. gada 16. maijā notika 50. Starptautiskā zinātniskā konference un Latvijas Zinātņu akadēmijas izbraukuma sēde.

Plenārsēdē “Daugavpils – Latvija – Eiropa: daudzdimensiju attīstības iespējas” runāja DU rektors Arvīds Barševskis, LZA prezidents Juris Ekmanis, LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš un Daugavpils pilsētas Domes priekšsēdētāja Rita Strode.

Pēdējā atjaunošana 19-05-2008
Lasīt tālāk...

L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē”

17-05-2008
 
jaun-loreal.JPG
Ilze Aulika, Jolanta Pupure, Tatjana Voronkova

Latvijas Zinātņu akadēmijā 15.maijā pasniegtas L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.
Latvijā šīs stipendijas tiek piešķirtas jau ceturto gadu pēc kārtas  

Pēdējā atjaunošana 19-05-2008
Lasīt tālāk...

Zinātnes padomes sasauktā Zinātniskā aktīva kopsapulce

17-05-2008

2008.g. 15.maijā Zinātnes padome uzaicināja galvenos Latvijas zinātnes organizatoriskās sistēmas dalībniekus (rektorus, direktorus, ekspertu komisiju locekļus u.c.) uz Zinātniskā aktīva kopsapulci. LZP priekšsēdētājs akadēmiķis E.Grēns iepazīstināja ar Zinātnes padomes izstrādāto jauno fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu pieteikšanas un izvērtēšanas sistēmu. Tajā uzsvars tiek likts uz pētījumu kvalitāti un atbilstību Eiropas un pasaules līmenim. Sīkāk par jaunajiem projektu pieteikšanas un izvērtēšanas pamatprincipiem ziņoja LZP Stratēģiskās komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis A.Siliņš, bet par atbilstoši izstrādātajiem jauniem LR MK Noteikumu projektiem ziņoja LZP Ekspertīzes komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis I.Muižnieks. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Kaspars Karolis informēja, ka ir ierosinājums Latvijai atbalstīt priekšlikumu jaunveidojamā Eiropas Tehnoloģisko institūta galveno centru izvietot Vroclavā (Polija).

Pēdējā atjaunošana 17-05-2008

Latvijas avīzēs

17-05-2008

14.maijā Latvijas Vēstnesis publicējis I.Tālbergas rakstu „Latvijas Zinātņu akadēmija: Ar kopīgu rūpi par Latvijas zinātni un Latviju”, kurā aprakstīta 13.maija oficiālā ceremonija Latvijas Zinātņu akadēmijā akadēmiķim Jurim Ekmanim uzsākot otro prezidentūras termiņu. Turpat publicēta informācija par LZA goda doktora grāda piešķiršanu Raulam Čilačava. R.Čilačava ir dzejnieks, tulkotājs, literatūrzinātnieks, publicists, filoloģijas doktors, profesors, tulkojis Raiņa, Aspazijas, Čaka, Vācieša, Ziedoņa darbus ukraiņu un gruzīnu valodā, kopš 2005.gada ir Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā.

Pēdējā atjaunošana 17-05-2008
<< Pirmā < Iepriekšējais. 41 42 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 370 - 376 no 376
Powered by Elxis - Open Source CMS