Jaunumi

LZA Paula Stradiņa balva LZA ārzemju loceklim ķirurgam Bertramam Zariņam (Hārvarda universitāte)

23-05-2008

BZarins1.JPG  22.maijā Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā tika pasniegta LZA P.Stradiņa balva LZA ārzemju loceklim ķirurgam Bertramam Zariņam (Hārvarda universitāte) - par būtisku ieguldījumu moderno mazinvazīvo ortopēdisko tehnoloģiju ieviešanā Latvijas ārstniecības iestādēs. Balvu pasniedza LZA prezidents Juris Ekmanis. Ceremonijā piedalījās un apsveikuma vārdus sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš ir viens no Bertrama Zariņa skolniekiem un sekotājiem, LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, akadēmiķis R.Valters u.c. LZA locekļi. Laudatio laureātam sacīja LZA goda doktors profesors Jānis Vētra. Bertrams Zariņš nolasīja akadēmisko runu „Artroskopijas attīstība pasaulē un Latvijā”.

Pēdējā atjaunošana 23-05-2008
Lasīt tālāk...

Deputāti: zinātnei ir finansējums, bet trūkst jaunu speciālistu

20-05-2008

Latvijas portālos (Apollo, 19.maijā)

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija 20.maijā diskutēs par zinātnes un tehnoloģijas attīstības pamatnostādnēm 2008.–2013. gadam. Komisijas sēdē piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Elmārs Grēns, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Vairāk skat. http://www.apollo.lv/portal/news/84/articles/127904

Daugavpils Universitāte ceļā uz 21. gadsimtu

19-05-2008

Daugavpils Universitātē 2008. gada 16. maijā notika 50. Starptautiskā zinātniskā konference un Latvijas Zinātņu akadēmijas izbraukuma sēde.

Plenārsēdē “Daugavpils – Latvija – Eiropa: daudzdimensiju attīstības iespējas” runāja DU rektors Arvīds Barševskis, LZA prezidents Juris Ekmanis, LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš un Daugavpils pilsētas Domes priekšsēdētāja Rita Strode.

Pēdējā atjaunošana 19-05-2008
Lasīt tālāk...

L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē”

17-05-2008
 
jaun-loreal.JPG
Ilze Aulika, Jolanta Pupure, Tatjana Voronkova

Latvijas Zinātņu akadēmijā 15.maijā pasniegtas L`ORÉAL Latvijas stipendijas “Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.
Latvijā šīs stipendijas tiek piešķirtas jau ceturto gadu pēc kārtas  

Pēdējā atjaunošana 19-05-2008
Lasīt tālāk...

Zinātnes padomes sasauktā Zinātniskā aktīva kopsapulce

17-05-2008

2008.g. 15.maijā Zinātnes padome uzaicināja galvenos Latvijas zinātnes organizatoriskās sistēmas dalībniekus (rektorus, direktorus, ekspertu komisiju locekļus u.c.) uz Zinātniskā aktīva kopsapulci. LZP priekšsēdētājs akadēmiķis E.Grēns iepazīstināja ar Zinātnes padomes izstrādāto jauno fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu pieteikšanas un izvērtēšanas sistēmu. Tajā uzsvars tiek likts uz pētījumu kvalitāti un atbilstību Eiropas un pasaules līmenim. Sīkāk par jaunajiem projektu pieteikšanas un izvērtēšanas pamatprincipiem ziņoja LZP Stratēģiskās komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis A.Siliņš, bet par atbilstoši izstrādātajiem jauniem LR MK Noteikumu projektiem ziņoja LZP Ekspertīzes komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis I.Muižnieks. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Kaspars Karolis informēja, ka ir ierosinājums Latvijai atbalstīt priekšlikumu jaunveidojamā Eiropas Tehnoloģisko institūta galveno centru izvietot Vroclavā (Polija).

Pēdējā atjaunošana 17-05-2008
<< Pirmā < Iepriekšējais. 41 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 361 - 368 no 368
Powered by Elxis - Open Source CMS