Jaunumi

Parakstīts zinātniskās sadarbības līgums starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Azerbaidžānas Nacionālo zinātņu akadēmiju

3-06-2014

Pasakumi/Ligums parakstiits1.jpg     

Attēlā (no kreisās) Azerbaidžānas vēstniecības Latvijā
atašejs Šahins Isgandarovs, Azerbaidžānas NZA
prezidents Akifs Alizadehs un viceprezidents
Ibrahims Gulijevs
, LZA viceprezidents Tālavs
Jundzis
un prezidents Ojārs Spārītis.

Šā gada 22. un 23. maijā Akadēmiju apmeklēja Azerbaidžānas Nacionālās zinātņu akadēmijas prezidents Akifs Alizadehs un viceprezidents Ibrahims Gulijevs. Viesi Rīgā ieradās pēc akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša ielūguma, lai iepazītos ar Latvijas Zinātņu akadēmijas darbību, parakstītu jaunu līgumu par zinātnisko sadarbību starp abām akadēmijām un piedalītos Eiropas zinātņu akadēmiju konsultatīvās padomes (angliski saīsin. EASAC) sanāksmē, kura norisinājās 22.-23. maijā. Azerbaidžānas viesi piedalījās EASAC Padomes sanāksmē viesu statusā. Pēc prezidenta A. Alizadeha vārdiem, viņa vadītā Azerbaidžānas NZA vēlas attīstīt sakarus un sadarbību ar Eiropas zinātņu akadēmijām. Te nu vietā piebilst, ka EASAC sanāksmē bija pārstāvētas 22 Eiropas valstu zinātņu akadēmijas.

Pēdējā atjaunošana 3-06-2014
Lasīt tālāk...

Valsts prezidents iepazīstas ar Latvijas Tehnoloģiju institūta izveides priekšlikumu

3-04-2014

Ceturtdien, 3.aprīlī, tiekoties ar biedrības „Baltic Institute of Research, Technology and Innovation" (BIRTI) pārstāvjiem, Valsts prezidents Andris Bērziņš iepazinās un pauda atbalstu priekšlikumam izveidot vienotu, atvērta tipa Latvijas Tehnoloģiju institūtu atvasinātas publiskas personas statusā.

Pēdējā atjaunošana 3-04-2014
Lasīt tālāk...

LZA piedāvājums starptautiskajai sadarbībai ar Vācijas zinātniskajām institūcijām un augstskolām

3-02-2014

Pagājušā gada nogalē viesojoties Berlīnē, lai tiktos ar Vācijas politiķiem, žurnālistiem uzņēmējiem un kultūras darbiniekiem, LZA prezidents pārliecinājās par Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā aktīvo darbību. Tūlīt pēc tam, kad kancleres Angelas Merkeles vadībā bija noformējusies Vācijas jaunā valdība un tā bija definējusi sev veicamos uzdevumus, arī visu pārējo ES dalībvalstu vēstniecības saņēma pamudinājumus aktīvi iesaistīties dialogā ar Vāciju kā vienu no spēcīgākajām bloka zemēm. Rosinājumu aktivizēt Latvijas un Vācijas kontaktus saimnieciskajos, zinātniskajos, izglītības un kultūras jautājumos pauda LR vēstniece Vācijā V.E. Elita Kuzma, vēstniecības vadītājas vietniece Guna Japiņa un arī citi vēstniecības darbinieki.

Lasīt tālāk...

Latvijas un Azerbaidžānas zinātņu akadēmijas paraksta sadarbības memorandu

24-01-2014

MemorandsАзербайджан, Баку, 16 января /корр. Trend Э. Мехтиев/

В Президиуме Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) в четверг прошла встреча с делегацией Академии наук Латвии во главе с ее президентом, академиком Оярсом Спаритисом.

Поприветствовав гостей, президент НАНА, академик Акиф Ализаде отметил, что между Азербайджаном и Латвией установлены дружественные взаимоотношения и налажены двусторонние связи в различных областях.

Pēdējā atjaunošana 24-01-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS