Jaunumi

Publikācija žurnālā Nature

26-06-2008

Image10.gif2008.g. 26.jūnijā Nature, viens no pasaules respektablākajiem zinātniskajiem žurnāliem publicējis Zviedrijas, Anglijas un Latvijas zinātnieku kopīgo rakstu par to, ka Latvijā atrastas 365 miljonus gadu sena četrkāja Ventastega curonica atliekas, kas ir pats primitīvākais un senākais no patlaban zināmajiem īstajiem četrkājiem. Par to ziņo Associated Press un Latvijas portāls Delfi. Kā zināms no agrākām publikācijām, tas nav pirmais šo zinātnieku atklājums Latvijā. Ervīns Lukševičš ir Latvijas Universitātes profesors (ģeoloģija), Ivars Zupiņš – Latvijas Dabas muzeja līdzstrādnieks.

Pēdējā atjaunošana 26-06-2008
Lasīt tālāk...

ZIŅAS ĪSUMĀ

18-06-2008

Ceturtdien, 12.jūnijā, Latvijas Zinātnes padomes Interneta mājas lapā publicēti Zinātniskās ekspertīzes pamatprincipi.

Piektdien, 13.jūnijā, Latvijas Zinātnes padome pieņēma lēmumu izsludināt konkursu fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu finansēšanai 2009.gadam. Pieteikumi iesniedzami līdz š.g. 1.septembrim plkst. 17.00

Lasīt tālāk...

Valsts pasūtīto pētījumu koordinācijas sistēma

4-06-2008

3.jūnijā, Ministru kabineta sēdē akceptēta koncepcija - Valsts iestāžu pasūtīto pētījumu koordinācijas sistēma. Koncepcijas mērķis ir uzlabot pasūtīto pētījumu tēmu savstarpējo koordināciju, pētījumu pasūtījuma kvalitāti, pētījumu pieejamību, kā arī veidot pētniecību atbalstošu vidi.

Pēdējā atjaunošana 4-06-2008
Lasīt tālāk...

LZA, AS „Latvijas Gāze” un Latvijas Izglītības fonds piešķīra Gada balvas

4-06-2008

Latvijas Zinātņu akadēmija, AS „Latvijas Gāze”un Latvijas Izglītības fonds 29.maijā piešķīra Gada balvas gāzes un siltumtehnikas nozarēs un kardioloģijas nozarē.

Gada balva sirds ķirurģijas un kardioloģijas zinātnēs par mūža ieguldījumu tika piešķirta Rīgas Stradiņu universitātes profesoram Arim Lācim, balva gāzes un siltumtehnikas nozarēs - LZA korespondētājloceklim Pēterim Šipkovam par darbu kopu “Energoresursu racionālas izmantošanas pētījumi Latvijā”.

Stipendija gāzes un siltumtehnikas tehnoloģijās piešķirta RTU doktorantei Tatjanai Odiņecai. Stipendija kardioloģijas nozarē piešķirta LU doktorantei Sandai Jēgerei.

Balvu pasniegšana notiks 2008.gada 17.jūnijā plkst.15.00 LZA telpās.

Pēdējā atjaunošana 4-06-2008

ZIŅAS ĪSUMĀ

3-06-2008

28.-31.maijā Rīgā notika Eiropas Lauksaimniecības, pārtikas un dabaszinātņu akadēmiju apvienības V Ģenerālasambleja. Tās laikā LZA akadēmiķe Baiba Rivža ievēlēta par minētās Apvienības prezidenti.

Ministru kabineta komiteja 2.jūnijā izskatīja Koncepcijas projektu "Valsts institūciju pasūtīto pētījumu koordinācijas sistēma".

Ministru kabineta sēdē 3.jūnijā skatīs likumprojektu „Augstākās izglītības likums”, taču vēl nebūs balsojuma. Tiek uzskatīts, ka Likums nav līdz galam izdiskutēts, tāpēc nevajadzētu steigties ar tā virzīšanu Saeimā.

Powered by Elxis - Open Source CMS