Jaunumi

Valdība atbalsta Latvijas kļūšanu par Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) asociēto valsti

17-07-2019

2019. gada 16. jūlijā valdība izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto Informatīvo ziņojumu par Latvijas dalības Eiropas Kodolpētījumu organizācijas asociētās valsts statusā finansēšanu (CERN). Valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas kļūšanu par organizācijas asociēto dalībvalsti no 2021.gada. Tas nozīmē, ka Latvijas zinātnieki varēs pilntiesīgi piedalīties CERN eksperimentos un radīt pasaules līmeņa fundamentālās un lietišķās zināšanas. Valdība atbalstījusi arī valsts pētījumu programmas izveidi, vai stiprinātu Latvijas zinātnieku kapacitāti daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, sadarbojoties ar CERN zinātniekiem. Jautājumu par finansējuma piešķiršanu dalībai CERN asociētās valsts statusā un citām informatīvajā ziņojumā minētajām aktivitātēm valdība skatīs valsts budžeta veidošanas procesā.

Lasīt tālāk...

Latvijā pirmo reizi notiks EUROfusion Ģenerālā asambleja

15-07-2019

Š.g. 17. un 18. jūlijā Rīgā norisināsies 26. EUROfusion Ģenerālā asambleja, uz kuru ieradīsies Eiropā vērienīgākā zinātniskā kopprojekta EUROfusion vadība un dalībnieki no 24 valstīm. Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu (LU CFI).

Lasīt tālāk...

Izstrādāta jauna Latvijas Zinātnes padomes ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība

10-07-2019

Š.g. 9. jūlijā valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, ar kuru tiek noteikta jauna Latvijas Zinātnes padomes (LZP) ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība. Turpmāk zinātnieks varēs iegūt LZP eksperta tiesības uz 3 gadiem un ekspertu komisiju vēlēšanu ietvaros kandidēt un tapt ievēlētam par attiecīgas komisijas locekli uz 3 gadiem.

Lasīt tālāk...

Līdz 15. septembrim jāiesniedz papildu dokumenti LZA jauno locekļu vēlēšanās pieteiktajiem kandidātiem

4-07-2019

Saskaņā ar LZA jauno locekļu kandidātu izvirzīšanas kārtību, tiem pieteicējiem, kuri līdz 15. jūnijam bija iesnieguši Nolikumā izvirzītajām prasībām atbilstošus pieteikumus, līdz š.g. 15. septembrim papildus jāiesniedz vēl divu LZA īsteno locekļu rekomendācijas un citi Senāta norādītie dokumenti, šajos dokumentos ir jābūt jaunā locekļa kandidāta apliecinājumam (parakstam) par to, kandidāts piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai. Pieteicēja pienākums ir iepazīstināt kandidātu ar kārtību, kādā LZA vēlē jaunos locekļus.

Pēdējā atjaunošana 4-07-2019
Lasīt tālāk...

Pieejams finansējums sadarbībai ar ASV

1-07-2019

Līdz 2019. gada 1. septembrim bezpeļņas organizācijas, biedrības un izglītības iestādes (skolas, augstskolas un institūti), kā arī jomu profesionāļi aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijai un atbalsta programmai Baltijas-Amerikas Dialogs, kas piedāvā finansējumu zināšanu apmaiņas veicināšanai starp Latviju un ASV.

Vairāk šeit (pdf.).


<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 19 - 27 no 518
Powered by Elxis - Open Source CMS