Jaunumi

Rīgas deklarācijā uzsvērta zinātņu akadēmiju kā zinātniskās izcilības, ekspertīzes un viedokļu līdera loma

26-02-2020

Š.g. 25. februārī, Baltijas jūras valstu zinātņu akadēmiju sadarbības konferences "Inovācijas - 21. gadsimta dzinējspēks" laikā, notika reģiona valstu zinātņu akadēmiju vadītāju sagatavotās sadarbības deklarācijas - Rīgas deklarācijas - parakstīšana. Deklarācija paredz visu reģiona zinātņu akadēmiju un vadošo augstskolu sadarbību zinātnes projektu realizēšanā, kā arī vienota Baltijas jūras reģiona zinātnes inovāciju platformas izveidi.

Lasīt tālāk...

Baltijas jūras valstu zinātņu akadēmiju vadītāji paraksta Rīgas deklarāciju par sadarbību

25-02-2020

Šodien, 25. februārī, pulksten 13.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, kur norisinās Baltijas jūras valstu zinātņu akadēmiju sadarbības konference "Inovācijas - 21. gadsimta dzinējspēks", notiks visu reģiona valstu zinātņu akadēmiju vadītāju sagatavotās sadarbības deklarācijas - Rīgas deklarācijas - parakstīšana. Deklarācija paredz visu reģiona zinātņu akadēmiju un vadošo augstskolu sadarbību zinātnes projektu realizēšanā, kā arī vienota Baltijas jūras reģiona zinātnes inovāciju platformas izveidi.

Pēdējā atjaunošana 25-02-2020
Lasīt tālāk...

Noslēgumam tuvojas pieteikšanās L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē

25-02-2020

Vēl tikai līdz 6. martam ir atvērta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai. Pieteikšanās projekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā www.forwomeninscience.com.

Lasīt tālāk...

Latvija iesniedz pieteikumu dalībai Eiropas Kodolpētniecības centrā

24-02-2020

Latvijas zinātniekiem jau tuvākajos gados varētu pavērties jaunas iespējas pētniecībā, jo pirmdien, 2020. gada 24. februārī, Latvija Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) iesniedza Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto pieteikumu, apliecinot valsts vēlmi pievienoties CERN asociētās dalībvalsts statusā. Latvijas pieteikumu CERN vadībai nodeva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Lasīt tālāk...

Saruna par Latvijas Zinātņu akadēmijas nākotni ar akadēmiķiem Ojāru Spārīti, Baibu Rivžu, Andreju Ērgli un Ivaru Kalviņu

20-02-2020

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis: "Pēc 1992. gada zinātnieki domāja, ka viņi ir izdarījuši visu, kas zinātnei vajadzīgs neatkarīgā Latvijā, bet izrādījās, ka zinātne ir arī jāadministrē - ne tikai jāuzskaita zinātnieku slavas virsotnes. Zinātnes administrēšana tika uzskatīta par nevajadzīgu, bet LZA vadība uzturēja nekādu dialogu ar sabiedrību, un ļoti vāju dialogu - ar valdības aprindām. [..] ceru, ka tie cilvēki, kuri LZA vadīs pēc manis, pratīs gan sadarboties, gan pretstāvēt valdībai - lai panāktu finansējuma paaugstināšanu zinātnei, lai palielinātu tās jaudu un lai realizētu atgriezenisko saiti starp zinātni un ekonomiku, industriju un izglītību."

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 19 - 27 no 571
Powered by Elxis - Open Source CMS