Jaunumi

EASAC laiž klajā ziņojumu par genoma modifikāciju

23-03-2017

Eiropas Zinātņu akadēmiju Konsultatīvā padome jeb EASAC šodien, 23. martā, publicējusi jaunu ziņojumu par genoma  modifikāciju. Ziņojuma "Genoma modifikācija: zinātniskās iespējas, sabiedrības intereses un politikas izvēles Eiropas Savienībā" mērķis ir informēt Eiropas politikas veidotājus par genoma modifikāciju saistībā ar augiem, dzīvniekiem, mikrobiem un pacientiem.  Ziņojumā uzsvērts, ka politikas veidotājiem jāapzinās zinātnes potenciālie ieguvumi un riski, zinātnes sasniegumu izmantošana, balstoties uz pierādījumiem.

Ziņojums "Genoma modifikācija: zinātniskās iespējas, sabiedrības intereses un politikas izvēles Eiropas Savienībā" (angļu val.)


Latvijas - Vācijas kultūru saskarsme: konferences videoieraksts

22-03-2017

Š.g. 9. martā Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās konference, veltīta topošās monogrāfijas „Latvijas kultūras vēsture" tematikai, ko drīzumā sadarbībā ar Austrijas izdevniecību Wieser latviešu un vācu valodā laidīs klajā apgāds „Jumava". Konferencē referēja LZA prezidents O.Spārītis, Latvijas Universitātes profesore Lidija Leikuma u.c. pētnieki, kā arī grāmatas sastādītāja Sandra Ratniece.

Lasīt tālāk...

Sagatavots Latvijas Zinātņu akadēmijas gada darbības pārskats

22-03-2017

Martā sagatavots un plašam interesentu lokam elektroniski pieejams Latvijas Zinātņu akadēmijas 2016. gada darbības pārskats. Darbības pārskatā jeb LZA Gadagrāmatā 2017 papildus pamatinformācijai, publicēti aktualizētie dati par akadēmijas struktūru, locekļiem, atsevišķu struktūrvienību darbu, piešķirtajām balvām, starptautisko sadarbību. Īpaši izvērsta ir sadaļa, kurā aplūkota akadēmijas zinātniskā un organizatoriskā darbība un zinātnisko nodaļu  darba atskaites, kur ietverti arī zinātniskie ziņojumi par atskaites posmā nozīmīgākajām zinātnes tēmām atsevišķās zinātņu nozarēs.

Lasīt tālāk...

2017. gada LZA Lielās medaļas laureāti – akadēmiķis Jānis Bārzdiņš un akadēmiķe Baiba Rivža

14-03-2017

Šodien, 14. martā, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts nolēma piešķirt LZA Lielo medaļu akadēmiķim Jānim Bārzdiņam par fundamentāliem pētījumiem algoritmu teorijā un datorzinātnes skolas izveidi Latvijā, kā arī akadēmiķei Baibai Rivžai par ievērojamu devumu Latvijas lauku un reģionu attīstības izpētē.

Pēdējā atjaunošana 14-03-2017
Lasīt tālāk...

Vēl līdz 7.martam pieņem pieteikumus 6000 eiro stipendijai „Sievietēm zinātnē"

2-03-2017

Vēl līdz 7. martam zinātnieces var pieteikties uz prestižo L`ORÉAL Baltic stipendiju "Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Uz stipendiju var pretendēt zinātnieces, kas Latvijā veic pētījumus dzīvības un vides zinātnēs, fizikālās zinātnēs un inženierzinātnēs.

Vairāk šeit.


<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 293
Powered by Elxis - Open Source CMS