Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskās sekretāres p.i. Ilze STENGREVICA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 37 īstenos, 51 goda, 35 ārzemju un 32 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 36 LZA goda doktori.


Ekspertu konsīliji (doc)


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2018. gada darba plāns (pdf)


Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks konference "Jaunākā literatūra"

11-04-2017

19. un 20. aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiks izglītības programma un konference "Jaunākā literatūra", kas ir daļa no Latvijas Literatūras gada balvas (LaLiGaBa) pasākumu programmas.

Lasīt tālāk...

Izdota Hannesa Korjusa grāmata "Ludzas igauņi"

27-03-2017

Izdevniecībā "Latvijas Avīze" iznākusi Hannesa Korjusa grāmata "Ludzas igauņi: Zemes dieva tauta". Apcerējums vēsta par Ludzas novada igauņiem. Ludzas igauņi (igauņu valodā - lutsi maarahvas) bija Vitebskas guberņas Ludzas apriņķī dzīvojoša katoļticīgo Latvijas igauņu etniskā grupa.

Liecības par Ludzas igauņiem saglabājušās vietvārdos, teikās un pasakās, viņi 19. - 20. gadsimtā mita Ciblas, Mērdzenes, Nirzas, Pildas pagastā un pakāpeniski saplūda ar apvidū esošo latviešu etnosu, atstājot kultūras un etnogrāfiskas pēdas Ludzas novada vēsturē.

Detalizētāka informācija pieejama šeit.

LZA izbraukuma sēde Ventspilī

22-03-2017

Š.g. 16. martā Ventspils augstskolā norisinājās Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas izbraukuma sēde. Par sēdes norisi vēsta laikraksts „Ventas Balss".

Lasīt tālāk...

Gunāra Kroļļa gada izstāžu sērija sākas Jūrmalas pilsētas muzejā

21-03-2017

Lai gan grafika ir mākslinieka Gunāra Kroļļa (dz. 1932.g.) mūža mīlestība, glezniecība kā krāšņs mūzikas akords laiku pa laikam ieskanas radošajā izpausmē. Izstādē NOTIKUMU ARĒNAS. Pārdomas krāsās Jūrmalas pilsētas muzejā redzēsim lielformāta gleznojumus uz koka, audekla, kartona, kuriem ierosme rasta vēsturē - leģendās  vai patiesībā, kuru ar aktierisku meistarību iznes simbolu kaleidoskops

Lasīt tālāk...

Konference par akadēmisko rakstu krājuma „Latvija un latvieši" tapšanas gaitu un mērķiem

21-03-2017

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 LU Akadēmiskās bibliotēkas telpās notiks konference "Par akadēmisko rakstu krājuma "Latvija un latvieši" tapšanu: no koncepcijas līdz tās īstenošanai". Konferencē ar ziņojumu uzstāsies jaunā izdevuma "Latvija un latvieši" redkolēģijas priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš, kā arī citi redkolēģijas locekļi. Konferences mērķis ir ne tikai sniegt pārskatu par jaunā izdevuma tapšanu, bet arī apspriest un analizēt problēmas Letonikas pētījumos, kas skārušas topošā izdevuma kvalitāti. Paredzēts, ka akadēmisko rakstu krājums "Latvija un latvieši" trīs atsevišķos izdevumos latviešu, angļu un krievu valodā iznāks 2018. gadā kā veltījums Latvijas valsts simtgadei.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 73 - 81 no 297
Powered by Elxis - Open Source CMS