Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskās sekretāres p.i. Ilze STENGREVICA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 37 īstenos, 51 goda, 35 ārzemju un 32 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 36 LZA goda doktori.


Ekspertu konsīliji (doc)


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2018. gada darba plāns (pdf)


Arheologam un vēsturniekam Andrim Caunem - 80!

21-06-2017
Pēdējā atjaunošana 21-06-2017

Romim Bēmam - 90. LZA atklāj akvareļu izstādi „Pasaules apceres"

9-06-2017

Otrdien, 13. jūnijā plkst. 13 Latvijas Zinātņu akadēmijā tiks atklāta mākslas zinātniekam, māksliniekam, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram un LZA goda loceklim Romim Bēmam (14.06.1927.-31.03.1993.) veltītā piemiņas izstāde "Pasaules apceres".

Raksturojot mākslinieka daiļradi, mākslas zinātniece T.Suta 1987. gadā rakstīja:  "R.Bēma akvareļu kristāliskajās formās ietverts viņam vien raksturīgais pasaules redzējums - apcerīga un stabila, caur personību briedināta pasaules uztvere un atziņa, kur nav nekā spontāna un nejauša."

Romis Bēms ne tikai kolekcionēja mākslas vērtības, bet arī savas kolekcijas novēlēja Rīgas pilsētai un atstāja mantojumā modernu un mūsdienīgu akvareļu darbu kolekciju, kuras daļa aplūkojama šajā izstādē. Akvareļos atklājas Latvijai tik svarīgais identitātes kanons - jūra, osta un piekrastes darba ritmi, kur šķietami racionālās prāta konstrukcijās sajūtams vitāls mākslinieka un filozofa skatījums uz dzīves norisēm.

Pēdējā atjaunošana 9-06-2017
Lasīt tālāk...

Izdota Gunāra Alfrēda Jansona (1928- 2013) grāmata „Savas dzīves piemiņai"

26-05-2017

Arhitekts Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors Gunārs Jansons (1928- 2013) bija viens no izcilākajiem Latvijas seno koka ēku un viduslaiku arhitektūras pieminekļu izpētes un restaurācijas projektu izstrādes speciālistiem. Pēc viņa projektiem restaurētas vai konservētas Turaidas pils un Ikšķiles senās baznīcas drupas un daudzas senceltnes Rīgā, Kuldīgā, Jelgavā un citās Latvijas vietās.

Mūža nogalē rakstītajos atmiņu stāstos G. Jansons ir attēlojis notikumus savā dzīvē pirmskara brīvajā Latvijā, Otrā pasaules kara laikā un grūtajos pēckara gados. Grāmatas pielikumā sniegts ieskats G. Jansona galvenajos dzīves datos, publicēta viņa bibliogrāfija, kā arī draugu, darba kolēģu un mākslas vēstures speciālistu atmiņas un vērtējums šīs izcilās personības ieguldījumam Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Lasīt tālāk...

Ekspertu konsīlija "Mana pensija nākotnē" slēdziens

24-05-2017

Š.g. 10. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas rīkotais ekspertu konsīlijs „Mana pensija nākotnē". Konsīlija mērķis bija, izmantojot ekspertu pieredzi un veiktajos teorētiskajos pētījumos iegūtās zināšanas un atziņas, saprast kā šodien strādājošajiem sasniegt finansiālo drošību vecumdienās.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija atbalsta doktorantu pētījumus par Latvijas pierobežu: Malienas Ziņu reportieres Daces Plaudes intervija ar Santu Daumi

17-05-2017

Intervija publicēta 2017. gada 9. maijā laikrakstā „Malienas Ziņas"

  Novadniece Santa Daume jau trešo gadu studē doktorantūrā Latvijas Universitātes socioloģijas nozarē un pēta Alūksnes novada reģionālās attīstības iespējas un pierobežas tuvuma radītos apstākļus uz novada attīstību. Pētniecisko darbu viņa veic papildus savam pamatdarbam. Ikdienā Santa strādā starptautiskā tirgus pētījumu aģentūrā "RAIT Group", vada uzņēmuma darbību Latvijā. "Pamatdarbs ir manā profesijā, un zinātniskā darbība ir drīzāk hobijs brīvajā laikā. Pašai diezgan pašsaprotami un loģiski likās, ka pētniecība un studijas jāturpina - svarīgākais, ja pašai ir interesanti, tad arī ir motivācija un laiks atrodas," saka Santa.

Pēdējā atjaunošana 17-05-2017
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 73 - 81 no 307
Powered by Elxis - Open Source CMS