Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskās sekretāres p. i. Vera HOHLOVA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 49 īstenos, 47 goda, 34 ārzemju un 34 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 35 LZA goda doktori.


Ekspertu konsīliji (doc)


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2020. gada darba plāns (pdf)


Globalā ekonomiskā izaugsme: kā tā ietekmēs Baltijas valstis

12-11-2018

Rīgas Stradiņa Universitātes Eiropas studiju fakultātes docētāja asociētā profesora Eižena Eteris (Eugene Eteris) publikācijas "Globalā ekonomiskā izaugsme: kā tā ietekmēs Baltijas valstis" pamatā ir OECD jaunākais ziņojums par galvenajām pasaules ekonomiskās attīstības tendencēm.

Eugene Eteris. Global growth: effect for the Baltic States. (pdf.) (angļu val.)


Tas laiks, kad Latvijas zemē karoja 14 armijas. Intervija ar LZA korepondētājlocekli Ēriku Jēkabsonu

9-11-2018

Ar pēdējo pētījumu rezultātā gūtajiem atklājumiem un atziņām par Latvijas vēsturi pirms 100 gadiem intervijā LV portālam stāsta LZA korespondētājloceklis, LU profesors, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons.

Lasīt tālāk...

Par jauno Eiropas Kvantu tehnoloģiju programmu

3-11-2018

Rīgas Stradiņa Universitātes Eiropas studiju fakultātes docētājs asociētais profesors Eižens Eteris (Eugene Eteris) publikācijā "Konkurētspējīgas kvantu nozares izveide Eiropā: jauna iniciatīva zinātnes un tehnoloģiju attīstībai" skaidro, kas ir  jaunā Eiropas Kvantu tehnoloģiju programma - ar vairāk nekā 1 miljardu EUR finansējumu desmit gadu periodam tās mērķis ir nostādīt Eiropu otrās kvantu revolūcijas pirmajās rindās. Latvijai un visu Baltijas valstu zinātniskajām aprindām šī iniciatīva ir jāuztver ar vislielāko nopietnību.

Eugene Eteris. Creating a competitive European quantum industry: new initiative for science and technology development in Latvia (pdf.) (angļu val.)


Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris „Gaismaspils" svin 70 gadu jubileju

29-10-2018

2018. gada 27. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) jauktais koris „Gaismaspils" ar gandrīz divas stundas ilgu koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā atzīmēja savas pastāvēšanas 70 gadu jubileju. No LZA puses svētkos piedalījās ārlietu sekretārs akadēmiķis Tālavs Jundzis un LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas vadītāja akadēmiķe Raita Karnīte. Apsveikuma uzrunu Tālavs Jundzis sāka ar atziņu, kas izsauca zāles ovācijas -  ka visās Eiropas valstīs ir zinātņu akadēmijas, reti kurā Eiropas valstī pie zinātņu akadēmijām darbojas savs koris, bet Eiropā nav zināma tāda zinātņu akadēmija, pie kuras koris darbojas jau 70 gadus.

Pēdējā atjaunošana 7-11-2018
Lasīt tālāk...

Atklāta Artūra Daukuļa fotoizstāde "Levitācijas"

26-10-2018

Latvijas Zinātņu akadēmijas izstāžu zālē no 25. oktobra līdz 14. decembrim skatāma fotogrāfiju izstāde "Levitācijas". To autors ir Artūrs Daukulis - viens ir fotogrāfijas, kur ir pārvarēts realitātes gravitācijas spēks un no ikdienas saistvielas veidota gaisīga vizuāla baudviela gan acīm, gan sirdij, gan prātam.

Artūrs Daukulis CV (pdf)

Pēdējā atjaunošana 26-10-2018
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 73 - 81 no 385
Powered by Elxis - Open Source CMS