Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskā sekretāre Līva GRIŅEVIČA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 37 īstenos, 51 goda, 35 ārzemju un 32 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 38 LZA goda doktori.


Ekspertu konsīliji (doc)


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2018. gada darba plāns (pdf)


LZA goda doktora Nikolai (Niko) Džavahišvili „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" latviešu un krievu valodā

14-09-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktors Nikolai (Niko) Džavahišvili LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļai dāvājis grāmatas latviešu un krievu valodā „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē".

Grāmatas latvisko izdevumu sagatavoja Latvijas gruzīnu biedrība "Samšoblo", grāmatas zinātniskais redaktors ir LZA īstenais loceklis Jānis Stradiņš un recenzenti - LZA goda doktore Venta Kocere un nodibinājuma „European Georgian Forum" eksperts Andrejs Krūskops.

Lasīt tālāk...

LZA goda loceklis Pēteris Guļāns svin 95. jubileju!

10-09-2015

Latvijas zinātņu akadēmijas (LZA) goda loceklis Dr.habil.oec. Pēteris Guļāns 2015. gada 8. septembrī svinēja 95. gadu jubileju.


Attēlā: P. Guļāns un R. Karnīte
Foto: Ilze Stengrevica

LZA par godu jubilāra ievērojamai jubilejai rīkoja svinīgu pieņemšanu, godinot jubilāru un vēlot stipru veselību. Jubilāru ieradušies sveikt bija arī bijušie kolēģi no LZA Ekonomikas institūta, kā arī pārstāvji no jaunā SIA „LZA Ekonomikas institūta", Rīgas Tehniskās universitātes un RISEBA.

LZA prezidents Ojārs Spārītis jubilāram vēlēja arvien Latvijas ekonomiskajā vērtējumā ievērot pasaules dimensiju un būt tik pat redzīgam un analītiski precīzam kā līdz šim.


Nāk klajā G. F. Stendera "Latviešu gramatikas" (1783) pirmais tulkojums latviešu valodā

5-09-2015

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) apgāds šī gada jūlijā laidis klajā Gotharda Frīdriha Stendera darba "Latviešu gramatika" (Lettische Grammatik, 1783) tulkojumu latviešu valodā. Grāmatas tulkotāja ir LU LFMI pētniece Zigrīda Frīde, to papildina tulkotājas ievads un zinātniski komentāri.

Detalizētāka informācija pieejama šeit: http://www.lu.lv/zinas/t/34785/


LZA goda doktors Niko Džavahišvili aicina uz grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" latviskā izdevuma prezentāciju

2-09-2015

2015. gada 7. septembrī plkst. 16:00 Latvijas Zinātņu akadēmija, LU Latvijas vēstures institūts, LU Akadēmiskā bibliotēka un Gruzijas vēstniecība Indijā ielūdz uz Dr. habil.hist. prof. Niko Džavahišvili grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" izdevuma krievu valodā atvēršanas svētkiem.

Atvēršanas svētki norisināsies Rūpniecības ielā 10, Rīgā.


2015. gada 10. septembrī plkst. 16:00 Latvijas gruzīnu biedrība „Samšoblo" rīko Dr.habil.hist. prof. Niko Džavahišvili grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" izdevuma latviešu valodā prezentāciju.

Prezentācija norisināsies Lielās ģildes Minsteres zālē (2. stāvā), Amatu ielā 6, Rīgā.

Pēdējā atjaunošana 2-09-2015
Lasīt tālāk...

2015. gada 8. augustā LZA ciemojas Lēdurgā!

12-08-2015

Šogad Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) nu jau par tradīciju kļuvušās vasaras nometnes tēma bija „Pārdod zinātni".  Jau sesto gadu šāda nometne notiek Lēdurgā, un otro gadu tās viesu vidū ir Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un Latvijas Zinātnes padomes (LZP) pārstāvji. Pasākumu atbalsta Krimuldas pašvaldība.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS