Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskā sekretāre Līva GRIŅEVIČA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 37 īstenos, 51 goda, 35 ārzemju un 32 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 38 LZA goda doktori.


Ekspertu konsīliji (doc)


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2018. gada darba plāns (pdf)


Daiņa Rožkalna "Līdzības"

18-01-2016

12. janvārī Latvija Zinātņu akadēmijas izstāžu zālē skatītāji tika aicināti uz mākslinieka Daiņa Rožkalna "Latviešu tautasdziesmu" akadēmiskā krājuma ilustrāciju izstādi, kurai autors devis nosaukumu "Līdzības". Gan mākslinieks, gan akadēmiskā tautasdziesmu krājuma sagatavotājas - Latviešu folkloras krātuves pārstāve  Baiba Krogzeme aicināja redzamo neuztvert kā mākslas izstādi, bet kā meditāciju par latvju dainu ētisko un estētisko saturu.

Lasīt tālāk...

Vācijas apgādā nāk klajā Benedikta Kalnača pētījums par Baltijas postkoloniālismu

13-01-2016

2016. gada janvārī apgāds „Aisthesis Verlag" laidis klajā Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētnieka Dr. habil. philol. Benedikta Kalnača monogrāfiju „20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options" („20. gadsimta Baltijas drāma: postkoloniāli naratīvi, dekoloniālas iespējas").

Monogrāfijā pētīta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 20. gadsimta literatūra, balstoties jaunākajās postkoloniālo studiju atziņās un metodoloģijā. Grāmatu veido sešas nodaļas, kurās aplūkota nacionālā, filozofiskā, vēsturiskā, laikmetīgā, absurdā un postkoloniālā perspektīva Baltijas drāmas politiskajās, sociālajās un estētiskajās interpretācijās. To noslēdz ieskats postkoloniālisma un postkomunisma problemātikā 21. gadsimta tekstuālajās stratēģijās. Pētījuma centrā ir jautājums par Baltijas kultūru kā daļu no Eiropas "iekšējās citādības" saistībā ar mūsdienu Eiropas iekšējā koloniālisma studijām.

Pēdējā atjaunošana 13-01-2016
Lasīt tālāk...

Izdota grāmata „Jānis Krēsliņš - latviešu tradicionālo kultūras vērtību izzinātājs"

22-12-2015

Atzīmējot mākslinieka, fotogrāfa, literāta, aktīva sabiedriskā darbinieka, aizrautīga folkloras un tautas tradīciju vācēja Jāņa Krēsliņa 150 gadu jubileju, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sadarbībā ar apgādu „Neptuns" izdevis J. Krēsliņa darbu apkopojumu grāmatā „Jānis Krēsliņš - latviešu tradicionālo kultūras vērtību izzinātājs".

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS