Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskā sekretāre Līva GRIŅEVIČA

Padomes locekļi

Saulvedis CIMERMANIS, Māra GRUDULE, Tatjana KOĶE, Oļģerts KRASTIŅŠ,
Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Dace MARKUS, Guntis ZEMĪTIS

 Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 37 īstenos, 51 goda, 35 ārzemju un 32 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīti 38 LZA goda doktori.


LZA GODA LOCEKĻA JĀŅA STRUPUĻA DĀVINĀJUMS - GRĀMATA „JĀNIS STRUPULIS. KOLEKCIJĀS DĀNIJĀ. MADE IN DENMARK"

25-09-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda loceklis J. Strupulis dāvinājis jauniznākušo katalogu „Jānis Stupulis kolekcijās Dānijā. Made in Denmark" LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļai (HSZN).

Lasīt tālāk...

LZA ĪSTENĀ LOCEKĻA JURA URTĀNA DĀVINĀJUMS - GRĀMATAS „ĶĪŠUKALNS. LUDZA PIRMS LUDZAS" UN „VLADISLAVS URTĀNS. PAR KO? 1941.14.VI- 1946.4.IX"

25-09-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenais loceklis J. Urtāns dāvinājis divas  jauniznākušās grāmatas LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļai (HSZN).

Lasīt tālāk...

LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas sēde 2015. gada 24. septembrī

21-09-2015

Aicinām visus uz
LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas sēdi

ceturtdien, 2015. gada 24. septembrī plkst. 15:00
LZA Senāta zālē (Akadēmijas lauk. 1, II stāvā)

Lasīt tālāk...

LZA goda doktora Nikolai (Niko) Džavahišvili „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" latviešu un krievu valodā

14-09-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktors Nikolai (Niko) Džavahišvili LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļai dāvājis grāmatas latviešu un krievu valodā „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē".

Grāmatas latvisko izdevumu sagatavoja Latvijas gruzīnu biedrība "Samšoblo", grāmatas zinātniskais redaktors ir LZA īstenais loceklis Jānis Stradiņš un recenzenti - LZA goda doktore Venta Kocere un nodibinājuma „European Georgian Forum" eksperts Andrejs Krūskops.

Lasīt tālāk...

LZA goda loceklis Pēteris Guļāns svin 95. jubileju!

10-09-2015

Latvijas zinātņu akadēmijas (LZA) goda loceklis Dr.habil.oec. Pēteris Guļāns 2015. gada 8. septembrī svinēja 95. gadu jubileju.


Attēlā: P. Guļāns un R. Karnīte
Foto: Ilze Stengrevica

LZA par godu jubilāra ievērojamai jubilejai rīkoja svinīgu pieņemšanu, godinot jubilāru un vēlot stipru veselību. Jubilāru ieradušies sveikt bija arī bijušie kolēģi no LZA Ekonomikas institūta, kā arī pārstāvji no jaunā SIA „LZA Ekonomikas institūta", Rīgas Tehniskās universitātes un RISEBA.

LZA prezidents Ojārs Spārītis jubilāram vēlēja arvien Latvijas ekonomiskajā vērtējumā ievērot pasaules dimensiju un būt tik pat redzīgam un analītiski precīzam kā līdz šim.


Powered by Elxis - Open Source CMS