Humanitāro un soc.zin.nod.

HUMANITĀRO UN SOCIĀLO ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67225889. Fakss: 67821153. E pasts: humana@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Raita KARNĪTE
Nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Juris URTĀNS
Zinātniskā sekretāre Līva GRIŅEVIČA

Padomes locekļi

 Jānis BĒRZIŅŠ, Andris CAUNE, Saulvedis CIMERMANIS, Oskars GERTS,
   Viktors HAUSMANIS, Tālavs JUNDZIS, Tatjana KOĶE, Jānis KRASTIŅŠ,
   Oļģerts KRASTIŅŠ, Juris KRŪMIŅŠ, Maija KŪLE, Daina LĀCE,
 Dace MARKUS, Baiba RIVŽA, Ojārs SPĀRĪTIS, Jānis STRADIŅŠ,
   Igors ŠUVAJEVS, Aivars TABUNS, Kalvis TORGĀNS, Guntis ZEMĪTIS

Nodaļa apvieno 155 LZA locekļus, t.sk. 34 īstenos, 49 goda, 39 ārzemju un 33 korespondētājlocekļus. Ar nodaļas darbu saistīts 31 LZA goda doktors.


LZA izbraukuma sēde Ventspilī

22-03-2017

Š.g. 16. martā Ventspils augstskolā norisinājās Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas izbraukuma sēde. Par sēdes norisi vēsta laikraksts „Ventas Balss".

Lasīt tālāk...

Gunāra Kroļļa gada izstāžu sērija sākas Jūrmalas pilsētas muzejā

21-03-2017

Lai gan grafika ir mākslinieka Gunāra Kroļļa (dz. 1932.g.) mūža mīlestība, glezniecība kā krāšņs mūzikas akords laiku pa laikam ieskanas radošajā izpausmē. Izstādē NOTIKUMU ARĒNAS. Pārdomas krāsās Jūrmalas pilsētas muzejā redzēsim lielformāta gleznojumus uz koka, audekla, kartona, kuriem ierosme rasta vēsturē - leģendās  vai patiesībā, kuru ar aktierisku meistarību iznes simbolu kaleidoskops

Lasīt tālāk...

Konference par akadēmisko rakstu krājuma „Latvija un latvieši" tapšanas gaitu un mērķiem

21-03-2017

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 LU Akadēmiskās bibliotēkas telpās notiks konference "Par akadēmisko rakstu krājuma "Latvija un latvieši" tapšanu: no koncepcijas līdz tās īstenošanai". Konferencē ar ziņojumu uzstāsies jaunā izdevuma "Latvija un latvieši" redkolēģijas priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš, kā arī citi redkolēģijas locekļi. Konferences mērķis ir ne tikai sniegt pārskatu par jaunā izdevuma tapšanu, bet arī apspriest un analizēt problēmas Letonikas pētījumos, kas skārušas topošā izdevuma kvalitāti. Paredzēts, ka akadēmisko rakstu krājums "Latvija un latvieši" trīs atsevišķos izdevumos latviešu, angļu un krievu valodā iznāks 2018. gadā kā veltījums Latvijas valsts simtgadei.

Lasīt tālāk...

Ekspertu konsīlija par augstākās izglītības iestāžu apvienošanu slēdziens

2-03-2017

Š.g. 8. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā norisinājās Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas rīkotais ekspertu konsīlijs „Augstākās izglītības iestāžu apvienošana - ieguvumi un riski". Konsīlija mērķis bija kliedēt neizpratni par valsts īstenoto politiku - augstākās izglītības iestāžu apvienošanu un informēt sabiedrību par ekspertu viedokli šajā jautājumā. Konsīlijā analīzei bija piedāvāts viens jautājums: ieguvumi un riski (zaudējumi) no pēdējos gados veiktajām un tuvākajos 2-3 gados iecerētajām augstākās izglītības un zinātnes administratīvajām reformām, apvienojot organizācijas.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 223
Powered by Elxis - Open Source CMS