Lauksaimn. un meža zin.n.

LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67223448; 26058710. Fakss: 67821153
E-pasts: lmzn@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Baiba RIVŽA

Nodaļas priekšsēdētājas vietnieks Bruno ANDERSONS

Zinātniskā sekretāre Ligita ĀZENA

Padomes locekļi

Aleksandrs JEMEĻJANOVS, Īzaks RAŠALS

Nodaļa šobrīd apvieno 30 LZA locekļus, t.sk. 9 īstenos, 2 goda locekļus 2 ārzemju locekļus un 17 korespondētājlocekļus.

Ar nodaļas darbību saistīti 2 LZA goda doktori.


Notikusi inovatīvo lauku uzņēmēju-mājražotāju prezentācija

24-03-2016

Latvijas Zinātņu akadēmijas kolēģi Senāta sēžu zālē 10.03. iepazinās ar Dobeles novada mājamatnieku ražojumiem un veikaliņu „Visu vai neko" īpašnieci Ilonu Zaķi un LLU doktoranti, garšīgas maizītes cepēju Inu Gudeli. Klausoties I.Gudeles prezentāciju „Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana, sievietes, inovācija un ekonomika", baudot ekoloģiskos, garšīgos mājamatnieču izstrādājumus tika pārrunāti mājamatniecības izaicinājumi, tautas kultūras mantojuma saglabāšanas misija, kā arī sadarbības iespējas ar zinātniekiem, konsultāciju un mentoringa nozīme. Ina Gudele piedalās arī starptautiskā projektā ICE, kuru no Latvijas puses vada Latvijas Lauksamniecības un meža zinātņu akadēmija. Projekta ideja ir atbalstīt sieviešu inovatīvo uzņēmējdarbību un amatniecībā, tūrismā, dizainā, (tai skaitā apģērba dizains) izpēti un popularizēšanu.

Inas Gudeles prezentācija

Notikusi Latvijas Lauksaimniecības zinātnisko institūtu Direktoru padomes sanāksme

24-03-2016

10.martā APP Dārzkopības institūtā notika Latvijas Lauksaimniecības zinātnisko institūtu Direktoru padomes sanāksme, kurā no LZA piedalījās prezidents, akadēmiķis Ojārs Spārītis un Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas vadītāja ,akadēmiķe Baiba Rivža. Prezidents savā uzrunā rosināja zinātniekus aktīvi iepazīstināt ar saviem atklājumiem uzņēmējus. Šajā nolūkā LZA ir gatava kļūt par sadarbības tiltu starp zinātniekiem un uzņēmējiem un laipni piedāvā šādu tikšanās iespēju aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Lasīt tālāk...

Ziņas īsumā

24-03-2016

Helsinkos notikušajā Ziemeļvalstu Lauksaimniecības asociācijas (NJF) Ekonomikas sekcijas valdes sēdē, kurā piedalījās visu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu zinātnieku pārstāvji, akadēmiķe Baiba Rivža ir ievēlēta par Ekonomikas sekcijas vadītāja somu profesora Niemi Jarko vietnieci.


29. februārī notikusi LZA LMZN un LLMZA prezidija kopsēde

24-03-2016

Pirmdien  29. februārī notika LLMZA un LMZN prezidija kopsēde, kurā saskaņā ar izziņoto darba kārtību ar referātu uzstājās 2015. gada 10 ievērojamāko zinātnes sasniegumu konkursa laureāte Dr.habil.chem. Gaļina Teliševa. Zinātniece iepazīstināja klātesošos ar Latvijas Koksnes ķīmijas institūtā izstrādāto inovatīvo procesu, kas ietver sevī augu biomasas granulu pirmsapstrādi mikroviļņu laukā un turpmāku to virsmas modificēšanu ar dabiskās izcelsmes atstrādātām eļļām vai ar atstrādātiem naftas produktiem, tādejādi būtiski palielinot granulētās augu biomasas kurināmā vērtību un uzlabojot arī citus patēriņa raksturlielumus.

Pēdējā atjaunošana 24-03-2016
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 46 - 54 no 182
Powered by Elxis - Open Source CMS