Lauksaimn. un meža zin.n.

LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA ZINĀTŅU NODAĻA

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050
Tel.: 67223448; 29215144. Fakss: 67821153
E-pasts: lmzn@lza.lv

Nodaļas padome

Nodaļas priekšsēdētāja Baiba RIVŽA

Nodaļas priekšsēdētājas vietnieks Bruno ANDERSONS

Zinātniskā sekretāre Ligita ĀZENA

Padomes locekļi

Aleksandrs JEMEĻJANOVS, Īzaks RAŠALS

Nodaļa šobrīd apvieno 30 LZA locekļus, t.sk. 9 īstenos, 2 goda locekļus 2 ārzemju locekļus un 17 korespondētājlocekļus.

Ar nodaļas darbību saistīti 2 LZA goda doktori.


Dokumenti

Nodaļas nolikums (pdf)

Nodaļas 2018. gada darba plāns (pdf)


Biobibliogrāfijas atvēršanas svētki

3-01-2011


Biobibliogrāfijas "Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis, profesors Arnis Treimanis" atvēršanas svētki

nodalas/Image216.jpg 

2010. gada 6. decembrī Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas telpās norisinājās Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķa, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas īstenā locekļa, Karaliskās zviedru inženierzinātņu akadēmijas ārzemju locekļa Dr. habil. sc. ing., Dr. chem., profesora Arņa Treimaņa biobibliogrāfijas atvēršanas svētki. Biobibliogrāfijā iekļauts A. Treimaņa stāstījums par viņa dzīves un darba gājumu, publicēto, rediģēto, recenzēto darbu, izsniegto autorapliecību, kā arī recenzēto promocijas darbu, to kopsavilkumu un interviju ar A. Treimani bibliogrāfiskie apraksti.

A. Treimanis mācības uzsāka Rīgas 74. pamatskolā, turklāt, ņemot vērā viņa lasīšanas un rakstīšanas prasmes – uzreiz otrajā klasē. Pēc skolas absolvēšanas (pašreizējā Pumpuru vidusskola) A. Treimanis iestājās LVU (vēlāk RPI) Ķīmijas fakultātē. Studiju laikā viens no akadēmiķa Arņa Treimaņa vaļaspriekiem bija valodas. Jau vidusskolā A. Treimanis bija apguvis esperanto un reformēto esperanto – ido valodu, savukārt studiju laikā tika padziļinātas gan angļu valodas zināšanas, gan apgūti franču un itāļu valodas pamati.

Pēdējā atjaunošana 3-01-2011
Lasīt tālāk...

Norisinājusies LLMZA kopsapulce

15-12-2010
nodalas/DSC_0085_.JPG
LLMZA jaunievēlētie locekļi Dr.sc.ing. Semjons Ivanovs,
Dr.oec. Aina Dobele, Dr.biol. Biruta Bankina, Dr.sc.ing.
Vita Šterna, Dr.biol. Ina Belicka, LLMZA prezidente
akadēmiķe Baiba Rivža, LLMZA viceprezidents,
LZA kor.loceklis Juris Skujāns, LLMZA goda loceklis
Dr.agr. Andris Bērziņš.
Foto: D.Lapiņš
 

2010.gada 10.decembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē norisinājās Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (turpmāk – LLMZA) kopsapulce.

Tās sākumā LLMZA prezidente akadēmiķe Baiba Rivža iepazīstināja klātesošos ar LLMZA galvenajiem darbības rādītājiem, kā arī nākotnes izaicinājumiem. Tā, piemēram, viena no jomām, ko padziļināti paredzēts pētīt LLMZA, ir pārtikas drošība. Arī LLMZA kopsapulces zinātniskie referāti tika veltīti aktuālai jomai, kas skar ikvienu indivīdu – kartupeļiem un to izmantošanas iespējām.  

Pēdējā atjaunošana 15-12-2010
Lasīt tālāk...

Norisinājušies ražas svētki „Vecauce – 2010”

13-11-2010

nodalas/LMZN_13112010.JPG   2010. gada 4. novembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (turpmāk – LLU) mācību un pētījumu saimniecībā „Vecauce” norisinājās tradicionālie ražas svētki „Vecauce-2010”, kuru organizēšanā piedalījās arī Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija (turpmāk – LLMZA) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļa (turpmāk – LZA LMZN). To ietvaros norisinājās zinātnisks seminārs, kurā ar referātiem par aktualitātēm lauksaimniecībā - gan laukkopībā, gan dzīvnieku zinātnēs, uzstājās astoņi jaunie zinātnieki.

Pēdējā atjaunošana 13-11-2010
Lasīt tālāk...

Norisinājies izbraukuma seminārs „Mežaudžu vitalitātes, ražības un kvalitātes uzlabošanas pētījumi”

12-11-2010

nodalas/sede_29102010.JPG     2010. gada 29. oktobrī Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas Mežzinātņu nodaļa, sadarbībā ar LVMI „Silava” un SIA „Rīgas meži” organizēja izbraukuma semināru „Mežaudžu vitalitātes, ražības un kvalitātes uzlabošanas pētījumi”. Tā sākumā Dr. I. Baumanis un Dr. Ā. Jansons uzstājās ar ziņojumu „Izcilās priežu audzes apskate: pluskoki – meža selekcijas sākuma posms”, savukārt pētnieki Dr. J. Bisenieks, A. Lazdiņš, Dr. U.Neimane iepazīstināja ar pētījumu sākotnējiem rezultātiem par masveida egļu kalšanu. 

Pēdējā atjaunošana 12-11-2010
Lasīt tālāk...

Izbraukuma seminārs „Netradicionālās lauksaimniecības attīstības tendences Latvijā”

27-10-2010

nodalas/Sigulda_seminars.JPG Šī gada 21. oktobrī Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (turpmāk – LLMZA) Pārtikas un veterinārmedicīnas zinātņu nodaļa, sadarbībā ar Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātnisko institūtu „Sigra” (turpmāk ZI „Sigra”) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļu (turpmāk – LZA LMZN) organizēja izbraukuma semināru „Netradicionālās lauksaimniecības attīstības tendences Latvijā” (turpmāk – Seminārs). 

Pēdējā atjaunošana 27-10-2010
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 21 22 23 24 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 181 - 189 no 209
Powered by Elxis - Open Source CMS