LZA pilnsapulces

Nākamās LZA pilnsapulces:


2020. gada 2. aprīlis
Pavasara pilnsapulce


Ikgadējā LZA Rudens pilnsapulce - 29. novembrī!

2-11-2018

Ceturtdien, 29. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) sanāks ikgadējā Rudens pilnsapulce. Pilnsapulces laikā notiks LZA jauno locekļu vēlēšanas, kā arī LZA Lielās medaļas pasniegšana.

Lasīt tālāk...

2018. gada LZA Pavasara pilnsapulce

6-04-2018

Š.g. 5 aprīlī, Latvijas Zinātņu akadēmijas Pavasara pilnsapulces atklāšanā LZA prezidents Ojārs Spārītis atzīmēja, ka Latvija 27 gadus pēc valstiskās neatkarības atgūšanas ar finansējumu zinātnei ir noslīdējusi pēdējā vietā Eiropas Savienībā, un uzdeva jautājumu, "vai tā nav atbilde uz jautājumu par to, cik lielā mērā Latvijas valstī tiek domāts par mūsu kopējo stratēģisko drošību? [..] Par kādu tālredzību gan ir iespējams runāt, ja, reaģējot uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, kā arī uz Izglītības un zinātnes ministrijas vēstuli, Finanšu ministrija šī gada 9. martā atbild sekojošo: "saskaņā ar likumu "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018, 2019. un 2020. gadam" VISI PIEEJAMIE valsts budžeta finanšu līdzekļi 2018. gadam un turpmākajiem diviem gadiem ir sadalīti". Bet zinātnieki, virinādami Saeimas, Ministru kabineta un ministriju durvis, naivi cer, ka vēlēšanu gads līdzīgi "Auseklītim" atrisinās visas problēmas, un, ka nākamajā 2019. gadā zinātne var kļūt par prioritāri atbalstītu tautsaimniecības nozari".

Pēdējā atjaunošana 7-04-2018
Lasīt tālāk...

Par valsti, zinātni un drošību. LZA prezidenta O.Spārīša uzruna LZA Pavasara pilnsapulcē, 2018. gada 5. aprīlī

5-04-2018

            Cienījamie Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi, korespondētājlocekļi, ārzemju un goda locekļi, viesi! Esiet sveicināti mūsu organizācijas Pavasara pilnsapulcē, kas veltīta Latvijas valstiskuma 100. gadadienas atcerei, mūsu zinātnes izcilāko pētnieku godināšanai un jauno zinātnieku uzmundrinājumam, rosinot viņus turpināt veidot savu zinātnisko karjeru tieši tāpēc, ka tas ir pirmatklājēju ceļš.

Pēdējā atjaunošana 6-04-2018
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS