LZA pilnsapulces

Nākamās LZA pilnsapulces:


2020. gada 2. aprīlis
Pavasara pilnsapulce


2019. gada LZA Rudens pilnsapulce - Fotogalerija

22-11-2019

Foto - Jānis Brencis


LZA prezidents Ojārs Spārītis, akadēmiķis Bruno Andersons, akadēmiķe Baiba Rivža

Lasīt tālāk...

LZA Lielās medaļas laureāti - akadēmiķi Bruno Andersons un Linards Skuja

21-11-2019

Šodien, 21. novembri, LZA Lielo medaļu saņēma akadēmiķis Bruno Andersons, kam tā piešķirta par būtisku devumu koksnes zinātnes attīstībā un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta izaugsmes veicināšanā, kā arī akadēmiķis Linards Skuja -  par izciliem sasniegumiem optisko stiklu fizikas un fotonikas attīstībā.

Pēdējā atjaunošana 21-11-2019
Lasīt tālāk...

Ievēlēti jaunie Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

21-11-2019

Šodien, 21. novembrī, ievērojot Latvijas Zinātņu akadēmijas Statūtu 3.2.1. un 3.8.1. punktu, aizklāti balsojot, Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Lasīt tālāk...

LZA prezidenta Ojāra Spārīša uzruna LZA Rudens pilnsapulci atklājot

21-11-2019

Latvijas valsts dibināšanas otrajā gadsimtā ieejot, mēs vēlamies redzēt mūsu zemes izaugsmes potenciālu un sajust zinātnes jaudu, ar kādu tā var pildīt mūsu valsts budžetu. Un zinātnieki šajā kopējā darbā iegulda lielu savas dzīves un enerģijas daļu, kļūstot pazīstami mūsu valstī un topot sadzirdēti arī tālu pasaulē. Šodien gribu runāt tikai par priecīgo, lai gan nevar viennozīmīgi sacīt, ka, raugoties nākotnē, Latvijā valdītu optimisma un cerību pilns noskaņojums. Bet tomēr gribas vairāk prieka un lepnuma, īpaši šodien, kad pēc vēlēšanu biļetenu saskaitīšanas, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno un korespondētājlocekļu, ārzemju un goda locekļu rindas papildinās jauni akadēmiķi, jauns spēks, kuram piemīt gan atzīstami nopelni zinātnē, gan jauneklīga enerģija, gan pieredzes bagāts pētnieka prāts.

Pilnu runas tekstu lasiet šeit (pdf).


<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 62
Powered by Elxis - Open Source CMS