Aktuāli

LZA viesojas Zviedrijas vēstniece Latvijā

29-11-2017

28. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā iepazīšanās vizītē bija ieradusies Zviedrijas Karalistes vēstniece Latvijā Annika Jagandere (Annika Jagander). Tikšanās piedalījās LZA prezidents Ojārs Spārītis, viceprezidents Andrejs Krasņikovs, akadēmiķes Raita Karnīte un Baiba Rivža.

Lasīt tālāk...

Baltijas intelektuālās sadarbības konferences uzmanība šogad tiks pievērsta skolotāju izglītības jautājumiem

7-03-2017

No 30. līdz 31. martam Helsinkos norisināsies pēc kārtas 15. Baltijas intelektuālās sadarbības konference, ko šogad organizē Somijas Zinātņu akadēmija. Konferences tēma - "Skolotāju izglītības nākotne Baltijas jūras reģionā: virzība uz zinātnē balstītu pedagoģisko izglītību", un tā ir veltīta pedagoģiskās izglītības pašreizējai situācijai un nākotnes izaicinājumiem Baltijas un Ziemeļvalstīs. Konferencē tiks apskatīti dažādi pedagoģiskās izglītības aspekti un tiks diskutēts par zinātnes politikas nostādnēm pedagoģiskās izglītības jomā.

Lasīt tālāk...

ALLEA aicina sadarboties Eiropas zinātņu akadēmiju vēstures un sieviešu zinātnieču lomas to veidošanā rakstīšanā

23-02-2017

ALLEA (http://www.allea.org/) aicina visas Eiropas Zinātņu akadēmijas nominēt sievietes zinātnieces, kurām ir bijusi būtiska loma zinātņu akadēmiju darbībā vai attīstībā, un kuras ir vai ir bijušas izcilas zinātnieces. Lūdzam Jūs piedalīties zinātnē un akadēmiskajā dzīvē nozīmīgas sievietes - akadēmiķes nominēšanā!

Lasīt tālāk...

ALLEA aicina pieteikties darba grupās par tēmu "Pārtika no okeāniem"

23-02-2017

Eiropas Zinātņu akadēmiju apvienība ALLEA aicina pieteikties darba grupās par tēmu „Pārtika no okeāniem". Termiņš - 2017.gada 2.marts.

Lasīt tālāk...

Uzsākts Eiropas zinātņu akadēmiju zinātnisko konsultāciju projekts SAPEA

16-12-2016

Š.g. 13. decembrī Briselē piecu Eiropas zinātņu akadēmiju apvienību (ALLEA, FEAM, EASAC, Academia Europaea un Euro-CASE) un Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju ģenerāldirektora Dr. Robert-Jan Smits tikšanās noslēgumā tika paziņots par SAPEA (Scientific Advice to Policy by European Academies) projekta uzsākšanu. Ar šo ES programmas Horizon 2020 finansēto projektu, ko plānots īstenot 4 gadu laikā, tiks iedarbināts vienotais Eiropas zinātnisko konsultāciju mehānisms jeb SAM (European Scientific Advice Mechanism), kur savu ieguldījumu neatkarīgas, starpdisciplināras un pierādījumos balstītas zinātniskās ekspertīzes veidā Eiropas Komisijai sniegs dažādu zinātnes nozaru pārstāvji no vairāk nekā 100 Eiropas Zinātņu akadēmijām, tostarp Latvijas Zinātņu akadēmijas kā ALLEA un EASAC apvienību dalībnieces.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS