Aktuāli

Izraēlas Valsts vēstnieces vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

7-10-2019

Š.g. 3. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Izraēlas Valsts vēstnieces Latvijā V.E. Orli Gil (Orli Ester Gil) un Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvju tikšanās. Vēstniece Orli Gil akadēmiju apmeklēja pēc LZA Ekonomikas institūta direktores Ņinas Lindes ielūguma.

Pēdējā atjaunošana 7-10-2019
Lasīt tālāk...

Vēl ir pieejamas kvotas īstermiņa zinātniskajām vizītēm 2019. gadā

10-07-2019

Ikviens Latvijas zinātnieks var pieteikties īstermiņa mobilitātes vizītei uz ārvalstu zinātnisko centru/institūtu, kas ietilpst Latvijas Zinātņu akadēmijas partnerakadēmiju administrēto institūciju lokā. Vairākas LZA partnerakadēmijas (piem. Igaunijas, Lietuvas, Itālijas, Izraēlas ZA u.c.) atbalsta īstermiņa mobilitātes vizītes neatkarīgi no zinātnieka pamatdarba vietas, t.i. zinātniska institūcija, universitāte vai tml. Vizīšu mērķi var būt visdažādākie: kopīgi pētījumi, sadarbības uzsākšana, darbs bibliotēkā, arhīvos un/vai piedalīšanās zinātniskā konferencē. Pētījumu tematikai nav ierobežojumu, taču vizītes mērķim jābūt saskaņotam ar sadarbības partneri ārvalstīs.

Lasīt tālāk...

Latvijas un Ķīnas sadarbība zinātnē un tehnoloģijās ir perspektīva

20-05-2019

Š.g. 17. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojās prof. Peters Saksenmaiers (Prof. Peter Sachsenmeier), Hankou Universitātes (ĶTR) viceprezidents, lai sniegtu prezentāciju, kurā viņš aplūkoja Ķīnas un Latvijas sadarbības iespēju aspektus. Raksturojot Ķīnas valdības prioritātes, divpadsmit sasniedzamo mērķu vidū septītajā vietā ir inovācijas - kā pētniecībā, tā tehnoloģijās. Neapšaubāmi, Ķīnas galvenais mērķis ir kļūt par vadošo valsti pasaulē digitālo tehnoloģiju jomās.

Lasīt tālāk...

Par 16. Baltijas intelektuālās sadarbības konferenci Lietuvas Zinātņu akadēmijā

8-05-2019

16. Baltijas intelektuālās sadarbības konference „Gēni: no pagātnes līdz nākotnei" notika 2.-3. maijā Lietuvas Zinātņu akadēmijā Viļņā.

Konference turpina Baltijas valstu zinātniskās sadarbības tradīcijas, kas aizsāktas 20. gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados.

Pēdējā atjaunošana 9-05-2019
Lasīt tālāk...

Par piedalīšanos valstu Zinātņu akadēmiju lielākajā forumu pasaulē

28-04-2019

2019. gada aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijas ārlietu sekretārs Tālavs Jundzis piedalījās Pasaules Zinātņu akadēmiju partnerības sanāksmē Seulā. Pasaules Zinātņu akadēmiju Partnerības Ģenerālā asambleja kā tās augstākā lēmējinstitūcija sanāk kopā reizi trīs gados, lai apspriestu paveikto un apstiprinātu darbības stratēģiju nākamajam periodam, kā arī ievēlētu vadības un izpildinstitūcijas.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 53
Powered by Elxis - Open Source CMS