Latvijas Zinātnes padomes atklātā vēstule izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei

29-09-2014

Šodien, 29.septembrī, Latvijas Zinātnes padome nosūtījusi atklātu vēstuli izglītības un zinātnes ministrei I.Druvietei, kurā pauž viedokli, ka Ministru kabinetā 2.septembrī pieņemtajā Informatīvajā ziņojumā „Par Valsts pētījumu programmām 2014.-2017.gadam" paredzētā rīcība attiecībā uz zinātniskās darbības nodrošināšanas finansējumu būtisku samazināšanu 2017.gadā ir pretrunā ar „Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam" izvirzītajiem uzdevumiem būtiski palielināt zinātniskās darbības nodrošināšanas finansējumu fundamentāliem un lietišķiem pētījumiem no 4.4. milj. EUR 2014.gadā uz 16.7 milj. EUR 2017.gadā.

Lasīt tālāk...

LZA Goda loceklis režisors Alvis Hermanis iegūst Baltijas Asamblejas 2014.gada balvu mākslā

26-09-2014

Vakar, 25. septembrī, starptautiska žūrija, izvērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus nolēma 2014.gada BA balvu mākslā piešķirt Latvijas Zinātņu akadēmijas izvirzītajam pretendentam, LZA Goda loceklim, režisoram un aktierim Alvim Hermanim. 

Pēdējā atjaunošana 26-09-2014
Lasīt tālāk...

LZA prezidents Melngalvju namā tiekas ar Zviedrijas kroņprincesi Viktoriju

19-09-2014

Zviedrijas kroņprincese Viktorija, uzsākot darba vizīti Latvijā, 17.septembrī Melngalvju namā tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Tikšanās ietvaros Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis kroņprincesi Viktoriju iepazīstināja ar Melngalvju nama vēsturi un Austrumeiropā lielāko zviedru karaļu portretu kolekciju.

Pēdējā atjaunošana 19-09-2014
Lasīt tālāk...

Prezidents Ojārs Spārītis tiekas akadēmijā ar Turcijas vēstnieci

18-09-2014

Ceturtdien, 18. septembrī prezidents Ojārs Spārītis tikās ar Turcijas vēstnieci Latvijā Šerifi Serapu Ozdžoškunu (Şerife Serap Özcoşkun), kas ieradās akadēmijā atvadu vizītē. Sirsnīgās sarunas gaitā vēstniece interesējās par akadēmijas iesaisti Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu programmā. Vēstniece atzinīgi izteicās par mūsu valsts lielo potenciālu ārvalstu studentu piesaistei augstskolās un izteica gandarījumu, ka viņas trīs gadu kadences laikā Latvijā Turcijas studentu skaits, kas ierodas Latvijas augstākajās mācību iestādēs Erasmus mobilitātes programmas ietvaros ir pieaudzis no nepilna desmita līdz diviem simtiem. Noslēgumā vēstniece ierakstīja pateicību LZA Viesu grāmatā.

Powered by Elxis - Open Source CMS