Parakstīts nodomu protokols par sadarbību zinātnē ar Zemkopības ministriju un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju

8-02-2017

Šodien, 8. februārī, Zemkopības ministrijā notika nodomu protokola parakstīšana par sadarbību zinātnē starp Zemkopības ministriju, Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA). Protokolu parakstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.

Pēdējā atjaunošana 9-02-2017
Lasīt tālāk...

Induļa Rankas gleznu izstāde "Gals un sākums" Latvijas Zinātņu akadēmijā

11-02-2015

Š.g. 17. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā atklāj LZA goda locekļa (1992) un LZA Raiņa balvas laureāta (1998) mākslinieka Induļa Rankas gleznu izstādi "Gals un sākums", kas veltīta Raiņa 150 gadu jubilejai.

Dainu kalns Turaidā, kas kļuvis par vienu no Latvijas kultūrvides simboliem, memoriāls Andrejam Eglītim dzejnieka atdusas vietā Ļaudonā, neskaitāmi citi tēlniecības darbi - skulptūras, monumenti un pieminekļi, gleznas - tas ir tēlnieka un gleznotāja Induļa Rankas neparasti bagātais un daudzpusīgais radošais mantojums.

Lasīt tālāk...

Aicinām uz "Gada balvas zinātnē 2016" svinīgo apbalvošanas ceremoniju!

2-02-2017

Š.g. 14. februārī plkst. 16:00 aicinām uz Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un Zinātnes fonda rīkoto "Gada balvas zinātnē 2016" svinīgo apbalvošanas ceremoniju, kurā tiks godināti aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autori un autoru kolektīvi! Apbalvošanas ceremonija norisināsies Rīgas Motormuzejā, S.Eizenšteina ielā 6.

Pēdējā atjaunošana 9-02-2017
Lasīt tālāk...

Sveicam Baibu Šavriņu ar Francijas Akadēmiskā palmas zara ordeņa saņemšanu

4-02-2015

Latvijas Zinātņu akadēmija sveic Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras profesori, filozofi un ekonomisti Baibu Šavriņu ar Francijas Akadēmiskā palmas zara ordeņa saņemšanu, kas piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Francijas un Latvijas universitāšu sadarbības attīstībā, īpašu uzmanību vēršot uz ekonomikas zinātnes jomu.

Detalizētāka informācija pieejama šeit .

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijai kārtējā uzvara tiesvedībā ar SIA „Rīgas koncertzāle"

2-02-2017

Š.g. 1. februārī Latgales Apgabaltiesa tiesvedībā starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un SIA „Rīgas koncertzāle" nosprieda piedzīt no SIA „Rīgas koncertzāle" parādu, likumiskos procentus  un tiesas izdevumus, kopā 62 422,17 EUR apmērā. Vienlaicīgi tiesa pilnībā noraidīja SIA „Rīgas koncertzāle" prasību par nomas līguma uzteikuma atzīšanu par prettiesisku, par elektroenerģijas piegādes līguma atzīšanu par spēkā esošu līdz 2024. gada 3l. decembrim un par zaudējumu 7748,32 EUR apmērā piedziņu. Šis spriedums ir kārtējā LZA uzvara tiesas strīdos ar SIA „Rīgas koncertzāle".

Pēdējā atjaunošana 2-02-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS