Sanda Laimes nakts raganas viesojas Valmierā

7-12-2014

4. decembrī LZA HSZN akadēmisko lasījumu programmas ietvaros Vidzemes augstskolā Valmierā notika LZA korespondētājlocekļa Sanda Laimes lekcija par nakts raganām. Klausītāju vidū bija Vidzemes augstskolas studenti - topošie gidi, pasniedzēji, Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi un citi interesenti. Lekcija klausītājiem patika - par to liecināja lektoram uzdotie jautājumi. Studentu rokās bija redzama Sanda Laimes monogrāfija „Raganu priekšstati Latvijā: Nakts raganas" (Rīga, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, 2013), studentu vidū bija tādi, kuri paši bija pievērsušies mitoloģisku parādību izpētei.

Gads iet uz beigām, bet HSZN akadēmisko lasījumu programma turpinās. Jāsecina, ka vislielākā interese un sekmīgākie pasākumi ir notikuši tieši sadarbībā ar Latvijas augstskolām ārpus Rīgas.

Skat. arī šeit .


Diskusija "Zinātne starpkultūru dialoga apstākļos" un iespaidi Vācijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Leopoldina pilnsapulcē

26-09-2016

2016. gada 23. - 24. septembris, Halle

          Mūsdienu "tautu staigāšanas" situācijā Vācijai nākas uz saviem politisko, administratīvo, sociālo un tiesībsargājošo institūciju pleciem uzņemties vislielāko pienākumu nastu, kas ir radījusi ne mazums rūpju it visos sabiedrības slāņos un raisa vēl vairāk jautājumu par to, kāda izskatīsies Vācijas un Eiropas rītdiena. Apmeklējot Vācijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Leopoldina pilnsapulci 23. un 24. septembrī Hallē izdevās gūt vairākas atziņas par to, ko vācu kolēģi prot darīt un dara labāk par mums, jo no gudriem partneriem nav kauns mācīties.

Pēdējā atjaunošana 26-09-2016
Lasīt tālāk...

Iznākuši rakstu krājumi „Kultūras krustpunkti", „Arheologu pētījumi Latvijā 2012 - 2013" un V.Hausmaņa grāmata „Laimonis Siliņš un Sanfrancisko mazais teātris"

7-12-2014

Iznācis rakstu krājums „Kultūras krustpunkti"

Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs (turpmāk tekstā - LKA ZPC) laidis klajā izdevumu „Kultūras krustpunkti" (6. laidiens), kurā iekļauti  2013. gada 1.-2. novembra starptautiski zinātniskās konferences „Kultūras krustpunkti" referentu sagatavotie materiāli.

Pēdējā atjaunošana 7-12-2014
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks

22-09-2016

Trešdien, 21. septembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijā darba vizītē ieradās Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks, kā arī ‘vēstniecības konsulārā un kultūras sektora vadītāja Hana Havrānkova.


Attēlā Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks un LZA prezidents Ojārs Spārītis

Lasīt tālāk...

Daugavpilī klausās stāstu par nakts raganām

25-11-2014

2014. gada 21. novembrī Daugavpils Universitātē notika kārtējais LZA HSZN akadēmisko lasījumu programmas pasākums - LZA korespondētājlocekļa kandidāta Sanda Laimes lekcija par nakts raganām. Autors stāstīja ilgstoša folkloras materiāla pētījumu rezultātā gūtās atziņas - kas ir raganas, kas ir nakts raganas, kur tās sastopamas visbiežāk, un kā tās jāuztver.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS