LZA piedāvā zinātniskajām institūcijām, zinātnieku kolektīviem un individuāliem pētniekiem atbalstu zinātnisko izgudrojumu komercializācijas procesā

7-08-2015

Pamatojot savu uzstādījumu ar tiesībām ikvienai institūcijai veikt koordinējošu darbu iespējami sekmīgākai mērķu sasniegšanai, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) piedāvā zinātniskajām institūcijām un to struktūrām, zinātnieku kolektīviem un individuāliem pētniekiem praktisku atbalstu zinātnisko izgudrojumu komercializācijas procesā. Pēc pirmās tikšanās š.g. 13. maijā jautājumā par zinātnisko izgudrojumu komercializāciju turpinot attīstīt sadarbību ar Law Office Spridzans, LZA aicina piedalīties nākamajā darba posmā, kā rezultātā tiktu izveidota komercializējamo izgudrojumu, produktu un perspektīvo projektu datu bāze. Pilnu vēstules tekstu lasiet šeit.

Pēdējā atjaunošana 7-08-2015
Lasīt tālāk...

Izveidots nodibinājums Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs"

31-07-2015

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija šodien, 31. jūlijā, vēsta:  "Izmaiņas Eiropas un globālajā drošības situācijā Latvijas iedzīvotājos raisījušas vēlmi stiprināt valsts ārējo un iekšējo drošību, tāpēc atbildot bijušā aizsardzības ministra, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aicinājumam, biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs" izveidojusi nodibinājumu Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs".

Lasīt tālāk...

Aicinājums pieteikties H2020 konferencei Briselē

29-07-2015

Eiropas Savienības dalībvalstu "Apvārsnis 2020" Nacionālo kontaktpunktu sadarbības projekts Net4Society šī gada 29. un 30. oktobrī rīko konferenci "Trust in Europe - Research co-creating future societies".

Plašāk šeit .

Papildu informācija šeit .


Aicinājums uz konferenci "GRANT-2015" Kijevā

27-07-2015

Š.g. 1.-2. oktobrī Kijevā norisināsies starptautiska konference "GRANT-2015", ko organizē Ukrainas Valsts fundamentālo pētījumu fonds, sadarbībā ar Ukrainas Zinātnes un izglītības ministriju, Francijas Republikas vēstniecību Ukrainā, Polijas Zinātņu akadēmijas zinātnisko centru Kijevā un Ukrainas Nacionālo zinātņu akadēmiju.

Pēdējā atjaunošana 27-07-2015
Lasīt tālāk...

Melanoma Research publicē unikālus Rigvir efektivitātes datus

23-07-2015

15. jūlijā prestižajā medicīnas žurnālā Melanoma Research ir publicēti jauni dati par Latvijas pretvēža medikamenta Rigvir efektivitāti melanomas ārstēšanā.

Pētījuma rezultāti parādīja, ka IB-IIC melanomas stadijas pacientiem, kuri saņēma viroterapiju ar Rigvir, bija četras līdz sešas reizes lielākā iespēja izdzīvot, nekā tiem, kuri, sekojot pašreizējām melanomas ārstēšanas vadlīnijām, nesaņēma nekādu terapiju. Līdz ar to šī pētījuma rezultāti ir nozīmīgs solis, lai pārskatāmā nākotnē melanomas ārstēšanas vadlīnijas tiktu papildinātas ar viroterapijas lietošanu agrīnu melanomas stadiju pacientiem.

Pēdējā atjaunošana 24-07-2015
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS