Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē viesosies Pasaules Luterāņu federācijas prezidents

23-01-2015

2015. gada 31. janvārī  plkst. 12.00 ar vieslekciju LU Mazajā aulā uzstāsies luteriskās baznīcas visaugstākā līmeņa administrācijas pārstāvis un garīgais līderis - Pasaules Luterāņu federācijas prezidents bīskaps Munibs A. Junans

Lasīt tālāk...

AS „Grindeks" apbalvo izcilākos Latvijas zinātniekus un piešķir D.H.Grindeļa balvu

13-10-2016

Izcilajam gastroenterologam profesoram Jurim Pokrotniekam piešķirta Grindeļa balva par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā un farmācijā. Savukārt par nozīmīgu veikumu zinātnē „Zelta Pūces" apbalvojums pasniegts preparāta Mildronāts® izgudrotājam, akadēmiķim Ivaram Kalviņam. Piešķirtas arī trīs „Sudraba Pūces" perspektīvākajiem jaunajiem pētniekiem. Zinātniekus apbalvo Latvijas farmācijas uzņēmums „Grindeks", iesaistot Latvijas Zinātņu akadēmiju. 

Lasīt tālāk...

Pāvels Štolls: cenšos joprojām attīstīt letonikas studijas Kārļa universitātē Prāgā

8-01-2015

Pāvels Štolls vēstulē Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentam Ojāram Spārītim, izsakot pateicību par LZA pilnsapulcē pieņemto lēmumu ievēlot viņu par LZA ārzemju locekli, pauž gandarījumu, ka viņam ir izdevies veicināt čehu studentu mīlestību pret latviešu valodu un literatūru, attīstīt letonikas studijas Kārļa universitātes Filozofijas fakultātē un nodarboties ar zinātni pašlaik strādājot pie habilitācijas darba par latviešu literatūru. Pilnu vēstules tekstu lasiet šeit.


Iespaidi un atziņas 7. Eiropas Savienības un Japānas zinātnes politikas forumā un 13. STS 2016 forumā Kioto

10-10-2016

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Iespaidi un atziņas 7. Eiropas Savienības un Japānas zinātnes politikas forumā un 13. STS 2016 (Science and Technology in Society) forumā Kioto

2016. gada 1. - 5. oktobris

Intensīvā ritmā oktobra pirmajās dienās pagāja komandējums senajā Japānas galvaspilsētā Kioto, kura ir kļuvusi par vienu no mūsdienu Japānas simboliem globālai sadarbībai politikā,  ekonomikā un zinātnes sasniegumu lolotai sabiedrībai. Par pamatu tam kalpo Japānas valdošo un bijušo politiķu aktīvā rīcība sabiedrības augšupejas nodrošināšanā, bet rīcības platformu visplašākā jautājumu spektra analīzei un lēmumu kaldināšanai nodrošina pasaules lielāko koncernu finansiālais atbalsts aktīvai domu apmaiņai pasaules mēroga forumos, kādi bieži tiek rīkoti Kioto Starptautiskajā konferenču centrā, lielākajās viesnīcās un uzņēmumos.

Lasīt tālāk...

O.Spārītis: Saulvedis Cimermanis ir izaudzinājis veselu sekotāju skolu etnogrāfijā un kultūrvēsturē

7-01-2015

Savu 85. gadskārtu etnogrāfs un kultūrvēsturnieks, LZA akadēmiķis Saulvedis Cimermanis pagājušā gada vasarā sagaidīja un pavadīja "kā parasti" - bez ovācijām un kņadas, bet pie rakstāmgalda, rediģējot nodaļas Latvijas tradicionālās dzīves vides, celtniecības un sadzīves kultūras materiālu izdevumam, caurlūkojot Alūksnes vai Mālpils novadu kultūrvēsturei veltītos rakstus kārtējiem "Letonikas bibliotēkas" sējumiem, vai arī sastādot tematiskos plānus LZA Vēstu "A" sērijas laidieniem. Tāds viņš ir - šis zinošais un strādīgais akadēmiķis, kurš var būt lepns ar to, ka ir izaudzinājis Latvijas etnogrāfijas un kultūras vēstures pētniecībai veselu savu sekotāju skolu. 

Pēdējā atjaunošana 8-01-2015
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS