Ministre pateicas zinātniekiem par sasniegto

27-08-2014

Ina Druviete: Mūsu zinātnieku sasniegums pretvēža zāļu izstrādē apliecina Latvijas zinātnes konkurētspēju pasaulē

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pauž gandarījumu par Latvijas zinātnieku sasniegumu, izgudrojot un sintezējot Latvijā darbīgo vielu pretvēža zāļu izgatavošanai, un sveic zinātniekus ar nozīmīgo panākumu.

Pēdējā atjaunošana 28-08-2014
Lasīt tālāk...

ALLEA aicina jaunos zinātniekus stāties Vispasaules jauno zinātnieku akadēmijā

21-08-2014

Vispasaules jauno zinātnieku akadēmija izsludinājusi jaunu biedru uzņemšanu. Pieteikšanās līdz 2014. gada 28. septembrim. Plašāka informācija mājaslapā www.globalyoungacademy.net


Pēdējā atjaunošana 21-08-2014

LZA viesojās Taivānas Republikas prezidenta kundze

30-07-2014

Latvijas Zinātņu akadēmijai ir jau 17 gadu garumā izveidojusies ražīga sadarbība ar Taivānas zinātniekiem. Tā aizsākās pēc Taipejas misijas Latvijas Republikā piedāvājuma un ieinteresēja vairāku institūtu zinātniekus. Sadarbības un zinātnieku apmaiņas līgums, kā arī kopīgi pētījumi informācijas tehnoloģijās, fizikā un materiālu zinātnēs saista Taivānu, Latviju un Lietuvu. Latvijas zinātnieki augstu vērtē Taipejas misijas Rīgā atbalstu zinātniskajam darbam un izsaka savu pateicību.

Lasīt tālāk...

Spānijas Karalistes atzinība LZA goda loceklim Leonam Briedim

23-07-2014

Par izcilu darbu divu tautu kultūru tuvināšanā, kur jaunākais sasniegums ir apgāda „Neputns" izdotā Leona Brieža sastādītā „Spāņu dzejas antoloģija. 20. gs." , 15. jūlijā Spānijas Karalistes ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Viņas Ekselence Marija Konsuelo Femenija Gvardiola (Maria Consuelo Femenia Guardiola ) pasniedza dzejniekam, filozofam, atdzejotājam, tulkotājam, LZA goda loceklim Leonam Briedim „Katolietes Izabellas ordeni" un ordeņa goda diplomu, kuru parakstījis Spānijas karalis Huans Karloss.

Svinīgajā ceremonijā Spānijas Karalistes vēstniecībā Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdā Leonu Briedi sveica LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Parakstīts memorands par sadarbību zinātnes, medicīnas tūrisma un farmācijas jomās starp Latviju un Lībiju

22-07-2014

Piektdien, 18. jūlijā Latvijā ar vizīti bija ieradies Lībijas Nacionālās zinātniskās pētniecības aģentūras (National Agency for Scientific Research) ģenerāldirektors, profesors Nuredins Ašammaki (Nureddine Ashammakhi). Nacionālā zinātniskās pētniecības aģentūra (NZPA) ir augstākā zinātnes institūcija Lībijā. Lībija par savu mērķi ir izvirzījusi pastiprinātu zinātnes attīstību valstī, valsts aktīvi finansē dažādus zinātnes projektus un investē līdzekļus speciālistu izglītošanā. NZPA mērķis - panākt, ka tuvāko 10-15 gadu laikā Lībija kļūst par vienu no vadošajām valstīm arābu reģionā.


No kreisās: Latvijas Medicīnas Eksporta Asociācijas prezidents Olafs Slutiņš, Latvijas Viroterapijas Centra valdes loceklis Jurģis Auziņš, Lībijas Nacionālās zinātniskās pētniecības aģentūras (National Agency for Scientific Research) ģenerāldirektors, profesors Nuredins Ašammaki, Latvijas zinātnes akadēmijas prezidents, profesors Ojārs Spārītis pēc memoranda parakstīšanas.

Pēdējā atjaunošana 22-07-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS