Latviešu folkloras krātuvei - 90!

7-12-2014

2.decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisinājās pasākums veltīts Latvijas folkloras krātuves 90. gadadienai. Krātuve tagad radusi jaunu mājvietu - jaunās bibliotēkas telpās, līdzās Dainu skapim.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija un AS "Latvenergo" izsludina konkursu "Gada balva 2016"

23-08-2016

 

Lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai, Latvijas Zinātņu akadēmija un AS „Latvenergo" izsludina konkursu „Gada balva" 2016.

Pēdējā atjaunošana 23-08-2016
Lasīt tālāk...

Sanda Laimes nakts raganas viesojas Valmierā

7-12-2014

4. decembrī LZA HSZN akadēmisko lasījumu programmas ietvaros Vidzemes augstskolā Valmierā notika LZA korespondētājlocekļa Sanda Laimes lekcija par nakts raganām. Klausītāju vidū bija Vidzemes augstskolas studenti - topošie gidi, pasniedzēji, Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi un citi interesenti. Lekcija klausītājiem patika - par to liecināja lektoram uzdotie jautājumi. Studentu rokās bija redzama Sanda Laimes monogrāfija „Raganu priekšstati Latvijā: Nakts raganas" (Rīga, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, 2013), studentu vidū bija tādi, kuri paši bija pievērsušies mitoloģisku parādību izpētei.

Gads iet uz beigām, bet HSZN akadēmisko lasījumu programma turpinās. Jāsecina, ka vislielākā interese un sekmīgākie pasākumi ir notikuši tieši sadarbībā ar Latvijas augstskolām ārpus Rīgas.

Skat. arī šeit .


LNB aicina akadēmiskās aprindas pievienoties Aleksandrijas bibliotēkas draugu biedrībai

22-08-2016

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ir saņēmusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora, LZA goda locekļa Andra Vilka vēstuli - aicinājumu LZA locekļiem pievienoties Aleksandrijas bibliotēkas draugu biedrībai un piedalīties biedrības dibināšanas sapulcē š.g. 2. septembrī plkst. 16, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lasīt tālāk...

Iznākuši rakstu krājumi „Kultūras krustpunkti", „Arheologu pētījumi Latvijā 2012 - 2013" un V.Hausmaņa grāmata „Laimonis Siliņš un Sanfrancisko mazais teātris"

7-12-2014

Iznācis rakstu krājums „Kultūras krustpunkti"

Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs (turpmāk tekstā - LKA ZPC) laidis klajā izdevumu „Kultūras krustpunkti" (6. laidiens), kurā iekļauti  2013. gada 1.-2. novembra starptautiski zinātniskās konferences „Kultūras krustpunkti" referentu sagatavotie materiāli.

Pēdējā atjaunošana 7-12-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS