Aicinām pieteikties Baltic Bonus programmā

16-12-2014

Latvijas Zinātņu akadēmija aicina pieteikties zinātniskās institūcijas Baltic Bonus programmā, kuras mērķis ir sekmēt Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēto zinātnisko institūciju starptautisko sadarbību zinātnē un inovācijā Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju pamatprogrammas "Apvārsnis 2020" projektu konkursu ietvaros, finansiāli atbalstot zinātnisko institūciju, kura ir iesaistīta (kā koordinators vai kā partneris) pamatprogrammas projektu konkursā 2014.gadā iesniegtā projekta pieteikumā, kas sasniedzis pozitīvam vērtējumam noteikto nepieciešamo slieksni.

Pēdējā atjaunošana 24-03-2015
Lasīt tālāk...

Pasniegtas Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas

28-11-2014

Atbalstot izcilību zinātnē, Borisa un Ināras Teterevu fonds turpmāko piecu gadu laikā ar 10 000 eiro prēmijām apbalvos Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstākā apbalvojuma - Lielās medaļas - ieguvējus.

Pēdējā atjaunošana 28-11-2014
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļu vēlēšanu rezultāti

27-11-2014

27. novembra Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulcē, atbilstoši Latvijas Zinātņu akadēmijas Statūtu 3.2.1. un 3.8.1. punktam, aizklāti balsojot,

par Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajiem locekļiem ievēlēti -  Aivars Lejnieks, Aija Linē, Jurijs Merkurjevs, Edgars Sūna, Māris Turks un Guntis Zemītis;

par Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekļiem ievēlēti - Guntis Arnicāns, Biruta Bankina, Roberts Eglītis, Āris Jansons, Sandis Laime, Edgars Liepiņš, Pēteris Stradiņš un Gunita Zariņa;

par Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekļiem ievēlēti - Renāte Blumberga, Endels Lippmaa, Pāvels Štolls;

par Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekļiem ievēlēti - Eduards Kļaviņš, Arturs Maskats, Karina Pētersone un Jānis Rokpelnis.

Pēdējā atjaunošana 1-12-2014
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Izraēlas vēstniece Latvijā

20-11-2014

19. novembrī LZA prezidents Ojārs Spārītis tikās ar Izraēlas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā, V.E. Hagitu Ben-Jakovu (Hagit Ben-Yaakov), un misijas vadītājas vietnieku Cvī Mirkinu (Tzevy Mirkin).


No kreisās: Cvī Mirkins, Hagita Ben-Jakova, Ojārs Spārītis

Lasīt tālāk...

Pasniegta Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas balva zinātnē

20-11-2014

18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienā Rīgas domes svinīgā sēdē  tika pasniegta Rīgas domes balva „Gada rīdzinieks 2014", Rīgas domes Atzinības raksti un Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas balva zinātnē, kuru saņēma LZA korespondētājlocekle Dr.philol. Ausma Cimdiņa.


Attēlā: O.Spārītis, A.Ameriks, A.Cimdiņa un N.Ušakovs.

Pēdējā atjaunošana 20-11-2014
Powered by Elxis - Open Source CMS