Zinātniska konference "Impēriskās vērtības fenomenoloģiskā, psihoanalīstiskā, diskursanalītiskā skatījumā"

2-04-2015

LU aģentūra "Filozofijas un socioloģijas institūts" ielūdz uz zinātnisko konferenci "Impēriskās vērtības fenomenoloģiskā, psihoanalīstiskā, diskursanalītiskā skatījumā".

Programma                   Plakāts


LZA prezidenta Ojārs Spārīša uzruna LZA rudens pilnsapulcē, 2016. gada 24. novembrī

24-11-2016

Šodien, svinot akadēmiskās ekselences svētkus Latvijas zinātnes izcilībām - Baltijas Stratēģisko pētījumu centra Valdes priekšsēdētājam, habilitētajam politisko zinātņu doktoram, LZA ārlietu sekretāram akadēmiķim Tālavam Jundzim un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājam, Rīgas Stradiņa universitātes profesoram un habilitētajam medicīnas un LZA goda doktoram Romanam Lācim, šeit pulcējušos akadēmiskās zinātnes pārstāvjus noteikti pilda prieks un lepnums par kolēģu talanta veikumu, par viņu ilggadīgi un augšup kāpjošo kvalifikācijas un meistarības spirāli, krājot mūžībai mūsu vēstures nozīmīgākos mirkļus, kā arī atdodot ģimenēm un Latvijas sabiedrībai pašu dārgāko - izglābtas dzīvības. Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas laureātiem šodien skanēs fanfaras, cildinājumi un pēc tam, kad viņu rokas būs brīvas no draugu un kolēģu sirsnīgajiem rokasspiedieniem, tajās guls pelnītās pateicības ziedi. Tā šoreiz būs gan akadēmiskās saimes, gan arī tās Latvijas sabiedrības pateicība, kurai Jūsu zinātniskais un dzīvību glābjošais darbs palīdz kā nācijai būt zinošai, garīgi bagātai un fiziski veselai. Jūs esat mūsu nacionālā bagātība, mūsu zinātnes talantu kanons!

Mēs šodien vēlēsim arī jaunus akadēmijas īstenos locekļus, korespondētājlocekļus un ārzemju locekļus. Kādu ceļamaizi varam viņiem dot, ko varam novēlēt? Atļaujiet man citēt Raiņa vārdus: "Mēs būsim stipri tik, cik mūsu griba!"

Lasīt tālāk...

Biznesa vadība un mūsdienu ekonomiskā vide

26-03-2015

Latvijas Ekonomistu asociācijas
6. ikgadējā konference

"Biznesa vadība un mūsdienu ekonomiskā vide"

Rīga, 2015. gada 8. maijs

Lasīt tālāk...

Solomona Hillera balva 2016 - ķīmijas zinātņu doktorei Lienei Grigorjevai

24-11-2016

Šodien, 24. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē tiks pasniegta arī Solomona Hillera balva. Šogad par tās laureāti kļuvusi Dr.chem. Liene Grigorjeva.

Pēdējā atjaunošana 25-11-2016
Lasīt tālāk...

Diskusija „Par prezidenta institūciju Latvijā"

25-03-2015

2015. gada 17. martā Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Sēžu zālē notika diskusija „Par prezidenta institūciju Latvijā", ko bija rosinājuši Latvijas Republikas Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!" - „Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK. Diskusiju vadīja LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētāja Raita Karnīte.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS