Parakstītais līgums veicinās plašas sadarbības iespējas zinātnē starp Latviju un Ķīnu

1-12-2016

Kā iepriekš ziņots, 4. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā tika parakstīts sadarbības līgums starp Ķīnas Sociālo Zinātņu akadēmiju (ĶSZA) un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), kas - kā to apliecina nule saņemtā vēstule no ĶSZA prezidenta Wang Weiguang - , vērtējams kā nozīmīgs solis turpmāku auglīgu diskusiju rosināšanai jau par konkrētām sadarbības formām un veidiem.

Lasīt tālāk...

Pasniegs diplomus jaunievēlētajiem Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļiem

30-11-2016

Pirmdien, 19. decembrī plkst. 16 Latvija Zinātņu akadēmijā (LZA) notiks diplomu pasniegšana LZA jaunievēlētajiem locekļiem.

Lasīt tālāk...

Izsludinām ikgadējo konkursu par gada zinātniskajiem sasniegumiem Latvijā

15-11-2016

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 2016. gada 14. novembra Prezidija lēmumu tiek izsludināts ikgadējais konkurss "Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā".

Lasīt tālāk...

Piezīmes no EASAC sanāksmes Londonā

29-11-2016

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Piezīmes no EASAC sanāksmes Londonā

2016. gada 17.-18. novembris

Pašā valsts dibināšanas svētku reizē apmeklējot EASAC (Eiropas akadēmiju Zinātniskā  Konsultatīvā padome, European Academies Science Advisory Council, EASAC) sanāksmi Londonā, kas bija sarīkota Karaliskās Biedrības (Royal Society) greznajās telpās, divu dienu ilgās organizatoriskā darba diskusijās tika uzklausītas atskaites par Eiropas Savienības valstu zinātņu akadēmiju deleģēto ekspertu darbu noteiktu nozaru sasniegumu un saskaņota rīcība turpināmo projektu izstrādei. Kā starptautiska zinātnes sasniegumu izvērtēšanas un rīcībpolitikas izstrādes organizācija EASAC tiešā veidā komunicē ar Eiropas Komisiju un iesniedz ekspertu rekomendācijas vairāku nozaru attīstīšanai. Par galvenajām EASAC atbildības sfērām ir atzītas vides zinātnes, enerģētika un biozinātnes, taču šim uzskaitījumam, tāpat kā EASAC ietekmes amplitūdai, ir tieksme paplašināties. Katras ES valsts ietekme uz Eiropas padomes veidoto zinātnes politiku un stratēģiju ir tieši tik liela, cik liela ir nacionālo zinātņu akadēmiju līdzdalības iespēja šajā starptautiskajā ‘klubā' nosūtīt savus ekspertus kopīgo pētījumu tēmu izstrādē. Tādēļ pašreizējā Latvijas zinātnes politika ES mērogā nevar gūt pienācīgas sekmes un ievērību, jo mūsu valsts līdzdalība mērāma vien ar mazāko biedru naudas summu, ko atļauj dalība minētajā organizācijā.

Pēdējā atjaunošana 1-12-2016
Lasīt tālāk...

LZA 2016. gada rudens pilnsapulces materiāli

27-11-2016

24. novembra Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē LZA Lielās medaļas tika pasniegtas akadēmiķim Tālavam Jundzim un LZA goda doktoram Romanam Lācim. Trešo gadu LZA Lielās medaļas ieguvēji saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmijas. Plašāk šeit.

Pēdējā atjaunošana 29-11-2016
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Powered by Elxis - Open Source CMS